• GALA POZYTYWNYCH EMOCJI
   • GALA POZYTYWNYCH EMOCJI

   • 30.06.2024
   • 21.06.2014 uczniowie klas ósmych pożegnali się dziś ze społecznością Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość przebiegła pod hasłem „Każdy jest gwiazdą i świeci innym talentem- Ty też! i miała na celu przedstawienie pozytywnych cech wszystkich naszych ósmoklasistów.

    Pozytywne emocje można wywołać miłymi słowami, bo słowa mają wielką moc. Dlatego też chcemy zapamiętać Was, Drodzy Uczniowie, skupiając się na tym, co w Was najlepsze. Na tym, czego nie zmierzą oceny, staniny czy inne rubryki szkolne. Bo przecież każdy jest gwiazdą i świeci innym talentem, każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Podczas Gali Pozytywnych Emocji zachęcaliśmy wszystkich zaproszonych gości do budowania pozytywnych emocji na co dzień- w domu, w szkole czy w pracy. Mówienie miłych rzeczy jest proste i nic nie kosztuje- a jest bezcenne i umila każdy dzień. Po pięknych podziękowaniach skierowanych do przybyłych na uroczystość Rodziców oraz Pracowników Szkoły, uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami za szczególne osiągnięcia na polu naukowym oraz przy Wolontariacie. Zaś uczniowie klas siódmych wręczyli swoim starszym kolegom przepiękne, ręcznie wykonane niespodzianki i słodycze. Cała uroczystość została zorganizowana przy współpracy wielu osób- serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Kołtowskiej za przygotowanie niezwykłej oprawy muzycznej, Panu Bogdanowi Bartusiowi za śliczne dekoracje, zaś Pani Marcie Kozłowicz za wykonanie profesjonalnych zdjęć oraz wszelką pomoc organizacyjną. Dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wylewy, nasi uczniowie mogli stąpać po pięknym czerwonym dywanie, niczym prawdziwe gwiazdy- serdecznie dziękujemy!

    Kochani Absolwenci! Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia w dalszej życiowej drodze! :)

     

  • Finał Konkursu Bibliotecznego "Moja ulubiona postać z książki"
   • 📚 Finał Konkursu Bibliotecznego "Moja ulubiona postać z książki" 🌟

   • 09.06.2024
   • 📅 24 maja 2024 r. odbył się finał konkursu bibliotecznego "Moja ulubiona postać z książki". W konkursie brało udział 30 uczniów klas 0-VIII. Wszystkie prace były piękne. Jedne wyróżniały się starannością i dokładnością, inne pomysłowością i dowcipem. 📖 

    🏆 Jury postanowiło nagrodzić wszystkie prace dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a wyróżnić jedną pracę 1 miejscem. Jest to makieta Emiliana Barana "Przygody Baltazara Gąbki" Trylogia. 📚 Emilian, aby wykonać tę makietę, przeczytał całą 700-stronicową trylogię.

    👏 Gratulacje dla Emiliana i wszystkich młodych artystów! 🌟🎉

  • Erasmus+ Bienvenidos a Sieniawa...Witamy w Sieniawie
   • Erasmus+ Bienvenidos a Sieniawa...Witamy w Sieniawie

   • 09.06.2024
   • Uczniowie z hiszpańskiej szkoły partnerskiej Cooperativa de Ensenanza Alcazar de Segovia, z miasta Segovia, realizują tygodniowy program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki,
    w ramach Grupowej Mobilności Uczniów Erasmus+. W dniach 18-25 maja mają okazję zapoznać się z polską kulturą i tradycją oraz spędzić czas wspólnie z  rówieśnikami z Polski.

    Podczas organizacji całego pobytu, kluczową rolę odgrywa współpraca z rodzicami, gdyż nasi goście mieszkają w domach uczniów- serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym, które przyjęły do siebie dzieci i w ten sposób umożliwiły im najlepszy sposób poznania polskiej tradycji i obyczajów.  Funkcję rodzin goszczących pełnią: Julia Barabasz, Hania Budzyń, Gosia Kmieć, Antek Michalski, Hubert Wermiński i Kasia Woś.

    Bardzo doceniamy także zaangażowanie pozostałych rodziców, którzy przygotowują polskie przysmaki dla wszystkich uczestników Erasmusa- po zjedzeniu tych pyszności mamy siłę na realizację działań projektowych, gdyż plan pobytu jest dość intensywny- w Sieniawie i okolicach jest mnóstwo atrakcji, do których my jesteśmy przyzwyczajeni, a które zachwycają naszych gości. Podczas tych kilku dni skupiamy się na rozwoju kompetencji kluczowych uczniów (m.in. językowych, technologicznych, społecznych) oraz na zwiększeniu ich świadomości kulturowej.

    W niedzielę zorganizowaliśmy zajęcia integrujące w szkole oraz wspólny polski posiłek, a dzień zakończyliśmy zajęciami sportowymi na sieniawskim stadionie. W poniedziałek uczniowie zwiedzali szkołę w grupach międzynarodowych, następnie udaliśmy się na wycieczkę edukacyjną do zamku w Łańcucie. Wtorek rozpoczął się zajęciami w szkole- w programie Toonytool tworzyliśmy wspólnie plakaty przedstawiające polskie i hiszpańskie miasta, zaś hiszpańskie uczennice zaprezentowały tradycyjny taniec ze swojego kraju. Następnie udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy Sieniawa, gdzie uczniowie spotkali się z Burmistrzem - Panem Witoldem Mrozkiem. Odwiedziliśmy także Pałac w Sieniawie, budynek CKSiR Sokół  oraz  Miejską Bibliotekę, gdzie zostaliśmy zapoznani z dziełami hiszpańskich pisarzy. Czas wolny uczestnicy planują sobie sami i bardzo cieszy nas to, że chętnie spotykają się również po zajęciach- bez względu na narodowość, nastolatki zawsze znajdą wspólne zainteresowania.

    Program kulturowy obejmował także wizytę w Nadleśnictwie- na trasie ścieżki dydaktycznej Radawa dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś Hiszpanie po raz pierwszy mieli okazję spróbować pieczonych na patyku kiełbasek. Środę uczniowie spędzili cały dzień w Krakowie, pod opieką naszego przewodnika pana Bartka. Ostatni dzień był okazją do zapoznania się z procesem produkcji drzwi w fabryce GRASP w Piganach oraz do zwiedzenia  Kościóła pw. WNMP i Krypty Czartoryskich. Uczniowie przygotowali także multimedialne prezentacje o swoich szkołach, miastach i krajach, po których podsumowaliśmy cały pobyt w Sieniawie w formie ewaluacji- zebraliśmy opinie uczestników na temat udziału w projekcie Erasmus+. Jak zwykle niezawodne rodziny goszczące, dbały o zapewnienie gościom rozrywki- tym razem w kręgielni Niagara w Szówsku (dziękujemy sponsorowi UKS Sokół za zorganizowanie tej imprezy integracyjnej oraz prezentów). W sobotę przed odlotem do domu, nasi goście zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce.

    Ostatni tydzień był dla wszystkich uczestników czasem intensywnych zajęć

    i bardzo pozytywnych emocji, które pozostaną z nami na długo, motywując do kontynuacji Planu Erasmusa naszej placówki. Ogromnie cieszy nas zadowolenie hiszpańskich gości, którzy chcieli zostać w Sieniawie jeszcze kilka dni dłużej... gdyż Sieniawa kojarzy się im nie tylko ze świetnym zapleczem sportowym i edukacyjnym, ale przede wszystkim z polską gościnnością, której doświadczali na każdym kroku- serdeczne podziękowania dla wszystkim uczniów, rodzin oraz sieniawskich instytucji, zaanagażowanych w międzynarodowe działania projektowe Erasmusa. Mamy nadzieję, że to doświadczenie i wspomnienia pozostaną długo w Waszej pamięci.

     

     

    Zespół projektowy

     

  • Dzień z życia wiejskiej zagrody
   • 🌾🐄 Dzień z życia wiejskiej zagrody 🐄🌾

   • 09.06.2024
   • W dniach 16 i 17 maja dzieci z zerówek grupa 0a i 0c były na wycieczce w zagrodzie ekologicznej „Międzyczas” w Cieplicach.

    Celem tego wyjazdu było przybliżenie wiedzy w zakresie ekologii i hodowli zwierząt. 🐖🐓 Dodatkową atrakcją wyjazdu były warsztaty kulinarne, podczas których dzieci robiły i piekły ciasteczka. 🍪👩‍🍳

  • Tydzień Bibliotek, Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek
   • Tydzień Bibliotek, Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

   • 19.05.2024
   • W dniach 8-15 maja organizowany jest Tydzień Bibliotek, a 8 maja Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. W Bibliotece Szkoły Podstawowej w Sieniawie uczciliśmy to święto organizując mini quiz dla dzieci.

     Uczniowie klas 0- III losowali pytania dotyczące bajek i książeczek dla najmłodszych czytelników, a uczniowie klas IV-VIII dotyczące lektur i książek dla młodzieży. Dla wszystkich były pytania dotyczące pracy biblioteki i bibliotekarz y Q q. Nagrodą był słodki upominek. Frekwencja dopisała😀

    W dniu 8 maja organizowany jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek  , a od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek. W Bibliotece Szkoły Podstawowej w Sieniawie uczciliśmy to święto organizując quiz dla czytelników. Dzieci klas 0-III losowały pytania dotyczące bajek i książeczek dla najmłodszych czytelników, a uczniowie klas IV-VIII dotyczące lektur i książek dla młodzieży. Dla wszystkich były pytania dotyczące pracy biblioteki i bibliotekarzy. Nagrodą był słodki upominek. Frekwencja dopisała.

  • Święto Konstytucji 3 maja
   • "Pamięć w nas” – inscenizacja z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

   • 03.05.2024
   • W dniu 30 kwietnia 2024 r. odbyła się szkolna uroczystość z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucja 3 Maja, natomiast w dniu 3 maja powtórzyliśmy naszą inscenizację dla mieszkańców gminy Sieniawa   w ramach gminnych obchodów tego święta.

    W inscenizacji zostały przedstawione ważne wydarzenia z historii Polski: konfederacja barska, rozbiory Polski, uchwalenie Konstytucji 3 Maja i powstanie kościuszkowskie. Dużą rolę w przedstawieniu odegrała oprawa muzyczna przygotowana przez Panią Iwonę Kołtowską: pieśni patriotyczne oraz tańce; krakowiak i walc. Inscenizację historyczne zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Pienieckiej oraz Pani Alicji Jazienieckiej.   

    Film: Diabelski rozbiór: caryca Katarzyna, król Prus i cesarzowa Austrii

    Film: Krakowiak

    Film: Krakowiak Kościuszki

    Film: Inscenizacja "Żony modnej" na podstawie utworów I. Krasickiego orazJ.U.Niemcewicza

    Film: Walc

  • Erasmus - Hiszpania
   • ERASMUS+ HISZPANIA

   • 28.04.2024
   • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie przebywają obecnie w szkole CEIP Cruceiro de Canido w mieście Ferrol (region Galicja)- jest to drugi hiszpański partner naszej placówki. Wyjazd finansowany jest z funduszy Erasmus+, w ramach otrzymanej przez nas Akredytacji.  

    Zagraniczny program kulturowy rozpoczęliśmy od zwiedzania Porto w Portugalii, gdzie znajduje się nabliższe duże lotnisko, usytuowane w pobliżu Galicji i dostępne lotem bezpośrednim z Krakowa. Piękne portugalskie słońce towarzyszyło nam podczas pieszych wycieczek po urokliwych zakątkach Porto. W niedzielę wieczorem przekroczyliśmy busem granicę z Hiszpanią, rozpoczynając tym samym główny program naszego wyjazdu.

    W poniedziałek zostaliśmy uroczyście przywitani przez uczniów miejscowej szkoły na placu głównym, który tego dnia zapełnił się kolorami polskiej flagi- wzruszyliśmy się bardzo, widząc machające do nas flagami dzieci, które przygotowały dla nas także krótki występ artystyczny. Następnie zwiedziliśmy budynek szkoły i udaliśmy się na zajęcia z miejscowymi uczniami- podczas zabaw językowych i komunikacyjnych utrwalaliśmy słownictwo oraz poznawaliśmy się nawzajem. Wspólne zajęcia pozwalają uczniom rozwinąć umiejętności językowe i społeczne, zaś prezentacje dotyczące Polski i Hiszpanii pomogły lepiej poznać nasz kraje i zwyczaje. Czas wolny tego dnia spędziliśmy na plaży w pobliskiej miejscowości Ares. We wtorek mieliśmy okazję poczuć się jak pielgrzymi, zmierzający do stolicy Galicji- Santiago de Compostela, gdyż udaliśmy się na pieszą wedrówkę fragmentem trasy Camino de Santiago z miejscowości Fene do Cabanas (8km). Zaś wieczorem odwiedziliśmy Muzeum Historii Naturalnej w Ferrolu. Kolejne zajęcia w szkole miały na celu wymianę wiedzy na temat hiszpańskich i polskich miast- uczniowie w grupach tworzyli interaktywne plakaty w aplikacji Toonytool, poznając możliwości tego narzędzia TIK. Nie zabrakło też gier językowych utrwalających słownictwo. Spacer ulicami Ferrolu tym razem przebiegał trasą o nazwie As Meninas Tour- na budynkach powstały graffiti inspirowane m.in. obrazem Las Meninas światowej sławy hiszpańskiego malarza Diego Velazquez. Następnie zwiedziliśmy muzeum Semana Santa- Muzeum Obchodów Wielkiego Tygodnia w Ferrolu, miejscowy park z zamieszkującymi tu pawiami oraz port.

    Program kulturowy obejmował wizytę w Santiago de Compostela- od wieków tysiące pielgrzymów pokonuje Szlak św. Jakuba, by dotrzeć do tego miasta i do jego majestatycznej katedry. Tradycja głosi, że w tej budowli spoczywają szczątki apostoła Jakuba odkryte w
    IX w. Zwiedziliśmy tę niesamowitą katedrę oraz jej dachy, następnie udaliśmy się na stare miasto wpisane na listę Światego Dziedzictwa UNESCO. Wizytę w Santiago zakończyliśmy w Muzeum Etnograficznym Galicji. Po wzruszającym pożegnaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Porto, zostawiając naszym hiszpańskim partnerom mnóstwo polskich słodyczy na otarcie łez.Wracamy do domu z mnóstwem niezapomnianych doświadczeń i wspomnień

  • Dzień Ziemi z klasą III b
   • "Dzień Ziemi z klasą III b: ekologia w akcji! 🌿"

   • 22.04.2024
   • 22 kwietnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi 🌍, a to za sprawą klasy III b, która przygotowała z tej okazji pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Joanny Siutyły, program artystyczny 🎭, …  

    na który zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami, Panią Dyrektor Jadwigą Majcher, Panią wicedyrektor Dorotą Gancarz- Pich oraz nauczycielami i rodzicami Za pomocą inscenizacji, recytacji wierszy i tańca 💃🕺 uczniowie klasy 3 b przypomnieli nam, że świat, w którym żyjemy, jest pełen cudów natury 🌸, ale jednocześnie stoi przed wieloma wyzwaniami. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza 🏭, zaśmiecanie oceanów i lądów, wymieranie gatunków - to tylko niektóre z problemów, z którymi musimy się zmierzyć. Dzień Ziemi przypomina nam, że każdy z nas ma wpływ na przyszłość naszej planety 🌱.

  • Sukces uczennic na konkursie z języka angielskiego
   • Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

   • 21.04.2024
   • Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego - Macmillan Primary School Tournament, który odbył się 19 kwietnia w Przeworsku.   

    Marta Szpilka z kl. 8b zajęła I miejsce, a Katarzyna Woś z kl. 7b IV miejsce. GRATULUJEMY i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie Szkoły Podstawowej w Sieniawie !!!

  • Warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa"
   • Warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa"

   • 28.03.2024
   • W dniu 22 marca 2024 r. odbyły się warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa" w ramach projektu "Owoce i warzywa w szkole". Celem wydarzenia było nie tylko edukowanie, ale i inspirowanie uczestników do dbałości o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie się, z naciskiem na bogactwo smaków i korzyści płynące z owoców i warzyw.  

    Pani Elżbieta Majcher poprowadziła interaktywną pogadankę, w której zgłębiano tajemnice witamin i składników odżywczych tkwiących w kolorowych owocach i soczystych warzywach. Przygotowane przez uczniów z klasy Ia przedstawienie było prawdziwą ucztą dla oczu i ducha. Poprzez swoją kreatywność i zaangażowanie, dzieci przekazywały istotne przesłanie dotyczące zdrowego odżywiania w sposób niezwykle barwny i przekonujący. Pani Marzena Hanejko wcieliła się w rolę przewodniczącej degustacji, podczas której uczniowie mieli okazję nie tylko próbować różnorodnych smaków, ale także bawić się w zgadywankę, odgadując, jaki owoc lub warzywo kryje się pod zasłoną. To nie tylko wzmacniało ich wiedzę, ale także budowało atmosferę radości i wspólnego odkrywania. Warsztaty pełne były nie tylko nauki, ale także zabawy, ciekawostek, zagadek i wspólnego śpiewu. Uczestnicy wciąż odkrywali nowe aspekty zdrowego stylu życia w sposób dynamiczny i angażujący. Na zakończenie, pan dyrektor Leszek Buniowski wyraził wdzięczność za  zaangażowanie uczestników, obdarowując ich symbolicznymi "owocowymi upominkami". Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a ich przebieg nie tylko dostarczył wiedzy, ale i sprawił wiele radości i inspiracji. Były one owocne, zarówno w kształceniu, jak i w budowaniu więzi społecznych.

  • Wielkanocny kiermasz
   • Wielkanocny kiermasz charytatywny

   • 20.03.2024
   • Z radością informujemy, że dzięki hojności naszej społeczności, udało się zorganizować kiermasz charytatywny, którego celem była zbiórka środków na operację serca 3-miesięcznego Krzysia Florasa z Zarzecza. Wydarzenie odbyło się w dniach 18 i 19 marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kiermasz zorganizowany został przez Szkolny Klub Wolontariusza, którego twórczynią i opiekunką jest pani Regina Krzemińska   

    W kiermaszu wzięli udział wolontariusze z klas VIIa i VIIb, którzy nie tylko pomagali w organizacji, ale również aktywnie uczestniczyli w sprzedaży wielkanocnych dekoracji, ciast i rękodzieła. Ich zaangażowanie i poświęcenie były kluczowe dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

    Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim uczestnikom i darczyńcom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać imponującą kwotę 12.227,00 złotych. Te środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji małego Krzysia.

    Dziękujemy za okazane serce i solidarność. Pokazaliśmy, że razem możemy dokonać wielkich rzeczy i wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

     

     

  • "Pączek dla Afryki"
   • Zakończyliśmy akcję "Wyślij pączka do Afryki"

   • 24.02.2024
   • Łącznie zebraliśmy 3403,00 zł  !!!!!!
    Zostały one w całości przekazane na: Fundacja Kapucyni i Misje.  

    Zakończyliśmy akcję "Wyślij pączka do Afryki".
    Łącznie zebraliśmy 3403,00 zł  !!!!!!
    Zostały one w całości przekazane na: Fundacja Kapucyni i Misje.  
    Serdecznie D Z I Ę K U J E M Y wszystkim RODZICOM, NAUCZYCIELOM i UCZNIOM za szczególne zaangażowanie, przygotowanie dużej ilości słodkości i ich zakup.
    Dzięki Państwa pomocy dzieci, którymi opiekują się Misjonarze otrzymają pomoc w szpitalach i szkołach.
    Ciągle jeszcze można pomagać, przekazując darowiznę w postaci e- pączka poprzez stronę www.paczek.kapucyni.pl

    Szersza relacja na Facebook naszej szkoły. 

  • „Babciu, Dziadku - kochamy Was!”
   • Z miłością w sercu i uśmiechem na ustach...

   • 20.02.2024
   • Uczniowie klasy "0" celebrują Dzień Babci i Dziadka w "Sokole". „Babciu, Dziadku - kochamy Was!” 16 lutego 2024 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji "Sokół" dzieci klas "0" ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie słowem, piosenką i tańcem wyraziły miłość i wdzięczność ukochanym Babciom i Dziadkom.

    To był dzień pełen emocji, muzyki i tańca, dzień, w którym każde słowo i gest były wyrazem głębokiej miłości i wdzięczności. Nasi najmłodsi artyści, z entuzjazmem i pasją, przedstawili bogaty program artystyczny na scenie "Sokoła". Słowa wierszy i piosenek dotykały serc wszystkich obecnych, przypominając o niezwykłej więzi, jaką dzielą wnuki z ich Babciami i Dziadkami. To wydarzenie nie tylko uświetniło Dzień Babci i Dziadka, ale również pokazało, jak ważne jest przekazywanie uczuć, szacunku i pamięci o rodzinie wśród najmłodszych.

  • Klasa III na lekcji języka polskiego z klasą VII? Czemu nie! 🙂
   • Klasa III na lekcji języka polskiego z klasą VII?

   • 20.02.2024
   • Klasa III na lekcji języka polskiego z klasą VII? Czemu nie! Dziś uczniowie klasy III b w ramach kontynuacji zapoznawania się z nauką w klasach 4-8, uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach z j. polskiego prowadzonych przez Panią Dyrektor Jadwigę Majcher. Temat lekcji to ,,Żona modna ".
    Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Panią Joanną Siutyłą z zaciekawieniem uczestniczyli w tych interesujących zajęciach. Zdecydowanie łatwiej będzie im odnaleźć się w przyszłym roku w tej samej szkole, ale zupełnie innej rzeczywistości.
    Ciekawe do kogo znowu zajrzą? 
    🙂

  • DBI
   • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole

   • 13.02.2024
   • Uczniowie i ich rodzice otrzymają dostęp na szkolnej stronie do różnych poradników, instrukcji i ciekawych filmów, a w przypadku najmłodszych kreskówek zwiazanych z tą tematyką. 
    Weź udział w naszym konkursie: „Bezpieczny w Sieci”!

    Czy wiesz, jak bezpiecznie poruszać się po internetowych przestrzeniach? Czy znasz zasady ochrony swojej prywatności online? A może chcesz dowiedzieć się więcej i jednocześnie zmierzyć się z innymi w przyjaznej rywalizacji? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie fantastyczną wiadomość!

    19 lutego odbędzie się wyjątkowy konkurs „Bezpieczny w Sieci”, który jest idealną okazją, by sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie. To nie tylko szansa na zabawę, ale również możliwość nauki ważnych zasad, które pomogą Ci chronić siebie i swoich bliskich w cyfrowym świecie.

     

   • "Uśmiech w rytmie karnawału"

   • 27.01.2024
   • Dnia 22 stycznia 2024 roku hala sportowa naszej szkoły stała się areną niezapomnianej zabawy karnawałowej dedykowanej uczniom klas 0-3.

    Energiczne animatorki poprowadziły pasjonujące zajęcia z zumbą, zachęcając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i radosnego tańca. Kreatywność rozkwitała podczas malowania twarzy, gdzie barwne wzory i postacie z ulubionych bajek ożyły na buziach najmłodszych. Warsztaty tworzenia zwierzątek z baloników dostarczyły miłej rozrywki. W hali sportowej rozlegał się śmiech i radość, gdy dzieci z korzystały z nadmuchiwanej zjeżdżalni, doświadczając chwil beztroskiej zabawy. Wyjątkowym momentem był też gość specjalny - Niedźwiedź Polarny, który przyciągnął uwagę wszystkich swoją uroczą obecnością. Bal karnawałowy nie tylko dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć, ale również umocnił więzi społeczności szkolnej, pozostawiając w sercach uczestników kolorowe wspomnienia tego wyjątkowego dnia.

  • Uczniowie z Turcji z wizytą w Sieniawie
   • Uczniowie z Turcji z wizytą w Sieniawie

   • 21.01.2024
   • 10 uczniów z tureckich szkół partnerskich Ilgi Fen Lisesi i Tani Kolejiz miasta Izmir, realizuje tygodniowy program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki, w ramach rewizyty projektu  Erasmus+. W dniach 09.01-16.01.2024r., mają oni okazję zapoznać się z polską kulturą i tradycją oraz spędzić czas wspólnie z rówieśnikami z Polski.

    Podczas organizacji całego pobytu, kluczową rolę odgrywa współpraca z rodzicami, gdyż nasi goście mieszkają w domach uczniów- serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym, które przyjęły do siebie dzieci i w ten sposób umożliwiły im najlepszy sposób poznania polskiej tradycji i obyczajów.  Funkcję rodzin goszczących pełnią: Julia Ciurko, Marta Szpilka,   Igor Szykuła, Julia Wermińska, Laura Woś i Martyna Zytek. Organizację dodatkowych atrakcji dla uczniów umożliwił nam sponsor- Pan Krystian Woś, za co jestesmy bardzo wdzięczni.

    Wizytę w Polsce nasi goście rozpoczęli od zwiedzenia Krakowa, pod czujnym okiem Pana Bartka Łańcuckiego. Środa była okazją do poznania szkoły oraz Sieniawy- w Bibliotece Publicznej zostaliśmy zapoznani z dziełami tureckich pisarzy, zwiedziliśmy także Kościół pw. WNMP, Kryptę Czartoryskich oraz Urząd Miasta i Gminy Sieniawa, gdzie zostaliśmy ciepło przyjęci przez Burmistrza Adama Wosia, któremu serdecznie dziekujemy za pomoc przy organizacji transportu dla wszystkich uczniów, realizujących program kulturowy.  Czwartek spędziliśmy w  Nadleśnictwie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś tureccy uczniowie po raz pierwszy mieli także okazję wziąć udział w kuligu w Radawie (z pewnością było to najciekawsze dla nich doświadczenie tego dnia). Dzień zakończyliśmy przy ognisku, przygotowanym przez Nadleśnictwo Sieniawa- było pysznie!

  • Nauka chińskiego w SP Sieniawa
   • Tajemnica opanowania: droga do mistrzostwa w nauce języka chińskiego

   • 11.01.2024
   • Niepowtarzalność, a tym samym niezwykłość naszych uczniów wyraża się w tym, że nie da się ich skopiować w całym województwie. Wszak jest to jedyna szkoła, gdzie można zaczerpnąć bezpłatnej nauki tak niszowego języka.

     

    Na kółku z języka chińskiego, z okazji Nowego Roku, powstał materiał prezentujący umiejętności zdobyte w pocie czoła przez 2 grupy uczniów na dwóch poziomach zaawansowania. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie udowadnia, że dokonywanie rzeczy niemożliwych potrzebuje jedynie odrobinę więcej czasu. Brawo dla nich za podjęcie wyzwania i trwanie w nim, wszak pokazują, że możemy osiągnąć wszystko co tylko chcemy, jeśli wytrwale dążymy do celu.

    Barbara Frączek

  • Jasełka
   • 🌟 Jasełka szkolne 🌟

   • 24.12.2023
   • 🎄 Mogliśmy poczuć tę magiczną atmosferę świąt. A wszystko to za sprawą pięknych i rozśpiewanych jasełek, jakie w sali widowiskowej wystawiła społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie. Było naprawdę pięknie i uroczyście.

    🎅 Kolędnicza grupa wprowadziła nas w świąteczny czas, pełen radości i nadziei. Pełni uśmiechu i życzliwości, rozeszliśmy się do domów, niosąc ze sobą ducha świąt.
    🌟 Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt. Niech nowo narodzona Dziecina przyniesie radość, zdrowie i szczęście dla wszystkich.

    🎁 Wesołych Świąt!!! 🎁

  • Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy
   • 🎄Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

   • 24.12.2023
   • 14 i 15 grudnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Sieniawie, panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Dzięki Szkolnemu Kołu Wolontariusza, odbył się kolejny raz Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

    W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowali się z wielkim sercem wolontariusze, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły, a także rodzice i pensjonariusze Środowiskowego Domu Opieki Społecznej. Na kiermaszu można było podziwiać i nabyć piękne ozdoby świąteczne: ręcznie wykonane choinki, stroiki, bombki choinkowe, artystycznie pokolorowane pierniczki i urocze aniołki, stworzone różnymi technikami.
    Wydarzenie to miało nie tylko charakter festiwalu świątecznego, ale także spełniało szczytny cel. Każdy, kto chciał wesprzeć naszą inicjatywę, mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie, rodziny lub przyjaciół. Atmosfera zakupów była naprawdę magiczna, a radość z nadchodzących świąt była wyczuwalna w powietrzu.
    Zebrane środki, w łącznej kwocie 12.506,00 zł, zostały przeznaczone na rehabilitację naszego drogiego Tadzia Szwarczaka.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca...

    🌟 **Szkolny Klub Wolontariusza** 🌟

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 7223