• Wizyta przygotowawcza 2023

    •                                             

     Wizyta przygotowawcza Erasmus+

     Wizyta przygotowawcza - dyplom

     Szkoła Podstawowa w Sieniawie im. T. Kościuszki rozpoczęła oficjalne przygotowania do wyjazdów uczniów w ramach otrzymanej Akredytacji Erasmusa. W dniach 9-12 stycznia gościliśmy u nas delegację nauczycieli z hiszpańskiej szkoły partnerskiej  Mare De Deu del Portal z miasteczka Batea- Panią Dyrektor Mar, koordynatora Teresę oraz nauczycielkę Vanesę.

     Celem wizyty przygotowawczej jest wspólne opracowanie planu pobytu 111 uczniów z Hiszpanii u nas (koniec lutego tego roku) oraz 16 naszych uczniów w Hiszpanii (koniec marca). Pracowaliśmy także nad wymaganą przy projekcie dokumentacją oraz ustaliliśmy formę zakwaterowania uczniów. Koordynatorzy z obu szkół są ze sobą w stałym kontakcie online, co pozwala na bieżącą aktualizację wszelkich działań i dostosowywanie się do potrzeb każdej z partnerskich placówek.

     Nasi goście spędzili pierwszy dzień w szkole- po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor Jadwigę Majcher, zapoznali się z całym zapleczem naszego budynku. Z ciekawością zaglądaliśmy do pracowni, w których odbywały się zajęcia lekcyjne, mieliśmy nawet okazję obejrzeć próbę tańca jednej z „zerówek”- Dzień Babci i Dziadka zapowiada się wspaniale.

     Hiszpanie byli pod ogromnym wrażeniem zaplecza sportowego, jakim dysponuje nasze niewielkie miasteczko oraz wyposażeniem cyfrowym większości sal lekcyjnych. Jednak to, co wzruszyło ich najbardziej, to polska gościnność, z jaką się u nas spotkali- zarówno nauczycieli, jak i pracowników UMIG Sieniawa, z którymi mieli przyjemność się spotkać.

     Zwiedzając Sieniawę, rozmawialiśmy o podobieństwach pomiędzy naszymi miasteczkami- Batea jest bardzo podobna pod względem wielkości i również prężnie się rozwija, na co w szczególności zwrócili uwagę nasi goście. Chcąc zaprezentować talenty uczniów oraz zapoznać całą delegację z polską tradycją, zaprosiliśmy ich na koncert kolęd- nasi mali artyści zaprezentowali się jak zwykle znakomicie. Następnie udaliśmy się do budynku UMIG Sieniawa na spotkanie z Panem Burmistrzem Adamem Wosiem oraz z przedstawicielami urzędu, by porozmawiać o edukacji i celach programu Erasmus+ oraz wyrazić chęć dalszej współpracy międzynarodowej i wzajemnej pomocy podczas organizacji pobytu uczniów w naszej szkole- dziękujemy za wsparcie.

     W czasie wolnym zorganizowaliśmy wyjazd do Łańcuta i Rzeszowa, gdzie m.in. planujemy  zwiedzanie razem z polskimi i hiszpańskimi uczniami w lutym. Zadbaliśmy także o to, by cała delegacja mogła zobaczyć choć jeden polski dom i porozmawiać o  polskich zwyczajach - taką formę zakwaterowania wybraliśmy także podczas pobytu uczniów, gdyż to najlepszy sposób na doświadczenie innej kultury.

     Spotkanie na żywo z hiszpańską delegacją bardzo zmotywowało nas do dalszej pracy- mamy nadzieję, że hiszpańscy uczniowie wyjadą od nas równie zadowoleni jak ich nauczyciele, którzy będą długo wspominać swoją pierwszą wizytę w Polsce.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 719