• HISZPANIA-BATEA 2023

    •                                             

     ERASMUS+ HISZPANIA                                                                                                           

     Mobilność uczniów - Hiszpania

     Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie odwiedzili  szkołę partnerską Mare De Deu del Portal w miasteczku Batea- wyjazd finansowany jest w całości z funduszy Erasmus+

     ( w ramach kwoty 53 661 EUR).

     Pobyt rozpoczęliśmy od wspólnego zwiedzania budynku szkoły, miasteczka oraz od spotkania w miejscowym ratuszu z przedstawicielami miasta, nauczyliśmy się także tradycyjnego tańca la Jota. Kolejnego dnia wybraliśmy się do nadmorskiego miasta Tarragona, gdzie uczniowie w grupach, przy pomocy aplikacji, poznawali zabytki miasta. Zajęcia pozaszkolne uwzględniały także wizytę w lokalnej winiarni, gdzie poznaliśmy proces produkcji tutejszego wina.

     W miejscowej szkole w tych dniach, odbywają się coroczne zajęcia w ramach obchodów Cultural Days- tegoroczny temat to Disney- uczniowie pracują podzieleni na grupy, biorąc udział w różnych aktywnościach, nauczyli się m.in. stepowania. Wspólne zajęcia pozwalają uczniom rozwinąć umiejętności językowe i społeczne oraz poznać kulturę Hiszpanii, zaś opiekunom stwarzają możliwość poznania tutejszych metod pracy dydaktycznej i organizacji pracy szkoły.

     Nasza grupa liczy 16 uczniów, wszyscy nocują u miejscowych rodzin goszczących- dziękujemy za opiekę i troskę gospodarzy,  każdy z nich, w miarę swoich możliwości, zapewnił dzieciom jak najlepsze warunki.

     Ostatnie dni pobytu w Katalonii upłynęły nam na integracji z miejscowymi uczniami, podczas lekcji kulturowych w grupach. Zajęcia pozaszkolne uwzględniały wizytę w lokalnej winiarni, gdzie poznaliśmy proces produkcji tutejszego wina, odwiedziliśmy także lokalną, rodzinną wytwórnię oliwy. Żal nam było wyjeżdżać z Batei, gdzie spędziliśmy niezapomniane chwile, wśród rówieśników i przyjaznych mieszkańców. Naszym ostatnim przystankiem jest Barcelona- w stolicy Katalonii zwiedziliśmy Bazylikę Sagrada Familia, spacerowaliśmy uroczymi zakątkami dzielnicy gotyckiej, degustowaliśmy lokalne przysmaki na bazarze Mercat de La Bouqeria i nie zapomnieliśmy także o odpoczynku na plaży Barceloneta – dwa dni minęły nam bardzo szybko. Pobyt w Barcelonie zakończyliśmy na wzgórzu Montjuic, podziwiając spektakularny widok miasta nocą. Wracamy do domu z mnóstwem niezapomnianych doświadczeń i wspomnień.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 277