• Warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa"
   • Warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa"

   • 28.03.2024
   • W dniu 22 marca 2024 r. odbyły się warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa" w ramach projektu "Owoce i warzywa w szkole". Celem wydarzenia było nie tylko edukowanie, ale i inspirowanie uczestników do dbałości o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie się, z naciskiem na bogactwo smaków i korzyści płynące z owoców i warzyw.  

    Pani Elżbieta Majcher poprowadziła interaktywną pogadankę, w której zgłębiano tajemnice witamin i składników odżywczych tkwiących w kolorowych owocach i soczystych warzywach. Przygotowane przez uczniów z klasy Ia przedstawienie było prawdziwą ucztą dla oczu i ducha. Poprzez swoją kreatywność i zaangażowanie, dzieci przekazywały istotne przesłanie dotyczące zdrowego odżywiania w sposób niezwykle barwny i przekonujący. Pani Marzena Hanejko wcieliła się w rolę przewodniczącej degustacji, podczas której uczniowie mieli okazję nie tylko próbować różnorodnych smaków, ale także bawić się w zgadywankę, odgadując, jaki owoc lub warzywo kryje się pod zasłoną. To nie tylko wzmacniało ich wiedzę, ale także budowało atmosferę radości i wspólnego odkrywania. Warsztaty pełne były nie tylko nauki, ale także zabawy, ciekawostek, zagadek i wspólnego śpiewu. Uczestnicy wciąż odkrywali nowe aspekty zdrowego stylu życia w sposób dynamiczny i angażujący. Na zakończenie, pan dyrektor Leszek Buniowski wyraził wdzięczność za  zaangażowanie uczestników, obdarowując ich symbolicznymi "owocowymi upominkami". Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a ich przebieg nie tylko dostarczył wiedzy, ale i sprawił wiele radości i inspiracji. Były one owocne, zarówno w kształceniu, jak i w budowaniu więzi społecznych.

  • Wielkanocny kiermasz
   • Wielkanocny kiermasz charytatywny

   • 20.03.2024
   • Z radością informujemy, że dzięki hojności naszej społeczności, udało się zorganizować kiermasz charytatywny, którego celem była zbiórka środków na operację serca 3-miesięcznego Krzysia Florasa z Zarzecza. Wydarzenie odbyło się w dniach 18 i 19 marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kiermasz zorganizowany został przez Szkolny Klub Wolontariusza, którego twórczynią i opiekunką jest pani Regina Krzemińska   

    W kiermaszu wzięli udział wolontariusze z klas VIIa i VIIb, którzy nie tylko pomagali w organizacji, ale również aktywnie uczestniczyli w sprzedaży wielkanocnych dekoracji, ciast i rękodzieła. Ich zaangażowanie i poświęcenie były kluczowe dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

    Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim uczestnikom i darczyńcom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać imponującą kwotę 12.227,00 złotych. Te środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji małego Krzysia.

    Dziękujemy za okazane serce i solidarność. Pokazaliśmy, że razem możemy dokonać wielkich rzeczy i wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

     

     

  • "Pączek dla Afryki"
   • Zakończyliśmy akcję "Wyślij pączka do Afryki"

   • 24.02.2024
   • Łącznie zebraliśmy 3403,00 zł  !!!!!!
    Zostały one w całości przekazane na: Fundacja Kapucyni i Misje.  

    Zakończyliśmy akcję "Wyślij pączka do Afryki".
    Łącznie zebraliśmy 3403,00 zł  !!!!!!
    Zostały one w całości przekazane na: Fundacja Kapucyni i Misje.  
    Serdecznie D Z I Ę K U J E M Y wszystkim RODZICOM, NAUCZYCIELOM i UCZNIOM za szczególne zaangażowanie, przygotowanie dużej ilości słodkości i ich zakup.
    Dzięki Państwa pomocy dzieci, którymi opiekują się Misjonarze otrzymają pomoc w szpitalach i szkołach.
    Ciągle jeszcze można pomagać, przekazując darowiznę w postaci e- pączka poprzez stronę www.paczek.kapucyni.pl

    Szersza relacja na Facebook naszej szkoły. 

  • „Babciu, Dziadku - kochamy Was!”
   • Z miłością w sercu i uśmiechem na ustach...

   • 20.02.2024
   • Uczniowie klasy "0" celebrują Dzień Babci i Dziadka w "Sokole". „Babciu, Dziadku - kochamy Was!” 16 lutego 2024 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji "Sokół" dzieci klas "0" ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie słowem, piosenką i tańcem wyraziły miłość i wdzięczność ukochanym Babciom i Dziadkom.

    To był dzień pełen emocji, muzyki i tańca, dzień, w którym każde słowo i gest były wyrazem głębokiej miłości i wdzięczności. Nasi najmłodsi artyści, z entuzjazmem i pasją, przedstawili bogaty program artystyczny na scenie "Sokoła". Słowa wierszy i piosenek dotykały serc wszystkich obecnych, przypominając o niezwykłej więzi, jaką dzielą wnuki z ich Babciami i Dziadkami. To wydarzenie nie tylko uświetniło Dzień Babci i Dziadka, ale również pokazało, jak ważne jest przekazywanie uczuć, szacunku i pamięci o rodzinie wśród najmłodszych.

  • Klasa III na lekcji języka polskiego z klasą VII? Czemu nie! 🙂
   • Klasa III na lekcji języka polskiego z klasą VII?

   • 20.02.2024
   • Klasa III na lekcji języka polskiego z klasą VII? Czemu nie! Dziś uczniowie klasy III b w ramach kontynuacji zapoznawania się z nauką w klasach 4-8, uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach z j. polskiego prowadzonych przez Panią Dyrektor Jadwigę Majcher. Temat lekcji to ,,Żona modna ".
    Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Panią Joanną Siutyłą z zaciekawieniem uczestniczyli w tych interesujących zajęciach. Zdecydowanie łatwiej będzie im odnaleźć się w przyszłym roku w tej samej szkole, ale zupełnie innej rzeczywistości.
    Ciekawe do kogo znowu zajrzą? 
    🙂

  • DBI
   • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole

   • 13.02.2024
   • Uczniowie i ich rodzice otrzymają dostęp na szkolnej stronie do różnych poradników, instrukcji i ciekawych filmów, a w przypadku najmłodszych kreskówek zwiazanych z tą tematyką. 
    Weź udział w naszym konkursie: „Bezpieczny w Sieci”!

    Czy wiesz, jak bezpiecznie poruszać się po internetowych przestrzeniach? Czy znasz zasady ochrony swojej prywatności online? A może chcesz dowiedzieć się więcej i jednocześnie zmierzyć się z innymi w przyjaznej rywalizacji? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie fantastyczną wiadomość!

    19 lutego odbędzie się wyjątkowy konkurs „Bezpieczny w Sieci”, który jest idealną okazją, by sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie. To nie tylko szansa na zabawę, ale również możliwość nauki ważnych zasad, które pomogą Ci chronić siebie i swoich bliskich w cyfrowym świecie.

     

   • "Uśmiech w rytmie karnawału"

   • 27.01.2024
   • Dnia 22 stycznia 2024 roku hala sportowa naszej szkoły stała się areną niezapomnianej zabawy karnawałowej dedykowanej uczniom klas 0-3.

    Energiczne animatorki poprowadziły pasjonujące zajęcia z zumbą, zachęcając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i radosnego tańca. Kreatywność rozkwitała podczas malowania twarzy, gdzie barwne wzory i postacie z ulubionych bajek ożyły na buziach najmłodszych. Warsztaty tworzenia zwierzątek z baloników dostarczyły miłej rozrywki. W hali sportowej rozlegał się śmiech i radość, gdy dzieci z korzystały z nadmuchiwanej zjeżdżalni, doświadczając chwil beztroskiej zabawy. Wyjątkowym momentem był też gość specjalny - Niedźwiedź Polarny, który przyciągnął uwagę wszystkich swoją uroczą obecnością. Bal karnawałowy nie tylko dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć, ale również umocnił więzi społeczności szkolnej, pozostawiając w sercach uczestników kolorowe wspomnienia tego wyjątkowego dnia.

  • Uczniowie z Turcji z wizytą w Sieniawie
   • Uczniowie z Turcji z wizytą w Sieniawie

   • 21.01.2024
   • 10 uczniów z tureckich szkół partnerskich Ilgi Fen Lisesi i Tani Kolejiz miasta Izmir, realizuje tygodniowy program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki, w ramach rewizyty projektu  Erasmus+. W dniach 09.01-16.01.2024r., mają oni okazję zapoznać się z polską kulturą i tradycją oraz spędzić czas wspólnie z rówieśnikami z Polski.

    Podczas organizacji całego pobytu, kluczową rolę odgrywa współpraca z rodzicami, gdyż nasi goście mieszkają w domach uczniów- serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym, które przyjęły do siebie dzieci i w ten sposób umożliwiły im najlepszy sposób poznania polskiej tradycji i obyczajów.  Funkcję rodzin goszczących pełnią: Julia Ciurko, Marta Szpilka,   Igor Szykuła, Julia Wermińska, Laura Woś i Martyna Zytek. Organizację dodatkowych atrakcji dla uczniów umożliwił nam sponsor- Pan Krystian Woś, za co jestesmy bardzo wdzięczni.

    Wizytę w Polsce nasi goście rozpoczęli od zwiedzenia Krakowa, pod czujnym okiem Pana Bartka Łańcuckiego. Środa była okazją do poznania szkoły oraz Sieniawy- w Bibliotece Publicznej zostaliśmy zapoznani z dziełami tureckich pisarzy, zwiedziliśmy także Kościół pw. WNMP, Kryptę Czartoryskich oraz Urząd Miasta i Gminy Sieniawa, gdzie zostaliśmy ciepło przyjęci przez Burmistrza Adama Wosia, któremu serdecznie dziekujemy za pomoc przy organizacji transportu dla wszystkich uczniów, realizujących program kulturowy.  Czwartek spędziliśmy w  Nadleśnictwie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś tureccy uczniowie po raz pierwszy mieli także okazję wziąć udział w kuligu w Radawie (z pewnością było to najciekawsze dla nich doświadczenie tego dnia). Dzień zakończyliśmy przy ognisku, przygotowanym przez Nadleśnictwo Sieniawa- było pysznie!

  • Nauka chińskiego w SP Sieniawa
   • Tajemnica opanowania: droga do mistrzostwa w nauce języka chińskiego

   • 11.01.2024
   • Niepowtarzalność, a tym samym niezwykłość naszych uczniów wyraża się w tym, że nie da się ich skopiować w całym województwie. Wszak jest to jedyna szkoła, gdzie można zaczerpnąć bezpłatnej nauki tak niszowego języka.

     

    Na kółku z języka chińskiego, z okazji Nowego Roku, powstał materiał prezentujący umiejętności zdobyte w pocie czoła przez 2 grupy uczniów na dwóch poziomach zaawansowania. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie udowadnia, że dokonywanie rzeczy niemożliwych potrzebuje jedynie odrobinę więcej czasu. Brawo dla nich za podjęcie wyzwania i trwanie w nim, wszak pokazują, że możemy osiągnąć wszystko co tylko chcemy, jeśli wytrwale dążymy do celu.

    Barbara Frączek

  • Jasełka
   • 🌟 Jasełka szkolne 🌟

   • 24.12.2023
   • 🎄 Mogliśmy poczuć tę magiczną atmosferę świąt. A wszystko to za sprawą pięknych i rozśpiewanych jasełek, jakie w sali widowiskowej wystawiła społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie. Było naprawdę pięknie i uroczyście.

    🎅 Kolędnicza grupa wprowadziła nas w świąteczny czas, pełen radości i nadziei. Pełni uśmiechu i życzliwości, rozeszliśmy się do domów, niosąc ze sobą ducha świąt.
    🌟 Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt. Niech nowo narodzona Dziecina przyniesie radość, zdrowie i szczęście dla wszystkich.

    🎁 Wesołych Świąt!!! 🎁

  • Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy
   • 🎄Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

   • 24.12.2023
   • 14 i 15 grudnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Sieniawie, panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Dzięki Szkolnemu Kołu Wolontariusza, odbył się kolejny raz Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

    W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowali się z wielkim sercem wolontariusze, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły, a także rodzice i pensjonariusze Środowiskowego Domu Opieki Społecznej. Na kiermaszu można było podziwiać i nabyć piękne ozdoby świąteczne: ręcznie wykonane choinki, stroiki, bombki choinkowe, artystycznie pokolorowane pierniczki i urocze aniołki, stworzone różnymi technikami.
    Wydarzenie to miało nie tylko charakter festiwalu świątecznego, ale także spełniało szczytny cel. Każdy, kto chciał wesprzeć naszą inicjatywę, mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie, rodziny lub przyjaciół. Atmosfera zakupów była naprawdę magiczna, a radość z nadchodzących świąt była wyczuwalna w powietrzu.
    Zebrane środki, w łącznej kwocie 12.506,00 zł, zostały przeznaczone na rehabilitację naszego drogiego Tadzia Szwarczaka.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca...

    🌟 **Szkolny Klub Wolontariusza** 🌟

  • Spotkanie ze Świętym Mikołajem!
   • Spotkanie ze Świętym Mikołajem!

   • 06.12.2023
   • 🌟 Wyjątkowe chwile w SP im. T. Kościuszki w Sieniawie 🌟

    Z radością informujemy, że naszą szkołę odwiedziła niezwykła postać – sam Święty Mikołaj, w towarzystwie swoich uśmiechniętych pomocników! To wyjątkowe wydarzenie sprawiło, że mury naszej szkoły rozbrzmiewały śmiechem i świątecznymi piosenkami.

    🎁 Prezenty od Mikołaja dla Każdego 🎁

    Mikołaj obdarował każdego ucznia oraz naszych nauczycieli słodkimi upominkami. Jego wizyta była jak promień świątecznego światła, wprowadzając nas wszystkich w niezwykły, przedświąteczny nastrój.


    📸 Zachowaj wspomnienia: Fotorelacja z wydarzenia 📸

  • Stypendia im. Kazimierza Michalskiego
   • Stypendia im. Kazimierza Michalskiego za r. szkol. 2022/23

   • 06.12.2023
   • Po raz dwunasty Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie przyznało uczniom i absolwentom stypendia im. Kazimierza Michalskiego za bardzo dobre wyniki w nauce lub wybitne osiągnięcia.  

    Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 1 grudnia 2023 roku. 84 uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/2023 spełnili warunki uprawniające do otrzymania stypendium – średnia ocen co najmniej 5.00 i przynajmniej bardzo dobre zachowanie - zostało uhonorowanych podczas ceremonii, która odbyła się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Zgromadzeni goście mogli podziwiać dumnych uczniów i ich rodziców kiedy z rąk Prezesa Stowarzyszenia Pana Krzysztofa Kolasy oraz Pani Małgorzaty Pisarczyk odebrali gratulacje i dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

    Więcej informacji >>>

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia
   • 🐻 Światowy Dzień Pluszowego Misia 🧸

   • 03.12.2023
   • W tym wyjątkowym dniu, miłośnicy pluszowych przyjaciół z klas 0a, 0b, i 0c spotkali się w magicznym miejscu pełnym historii i przygód - w Bibliotece Publicznej w Sieniawie! Był to dzień pełen radości, uśmiechów i przytulania naszych ulubionych misiów. 📚✨

    NASZ BOHATER

  • Święto Niepodległości 2023
   • Uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Sieniawie

   • 18.11.2023
   • W tym roku społeczność naszej szkoły – uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. 

    Uroczystości rozpoczęły się od podniosłego momentu odśpiewania hymnu państwowego oraz podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt przed budynkiem CKSiR "Sokół" w Sieniawie. Następnie, w sali widowiskowej centrum kultury, odbył się wzruszający i pełen patriotyzmu koncert piosenki patriotycznej. Koncert pod hasłem "Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć" zgromadził liczną publiczność i był wyrazem głębokiego szacunku dla historii naszego narodu. Program przygotowany przez społeczność naszej Szkoły - uczniów, nauczycieli i rodziców - zasłużył na gorące brawa.
    Na uroczystości nie zabrakło Burmistrza MiG Sieniawa pana Adama Wosia, przewodniczącej Rady Gminy pani Danuty Król, sekretarz gminy pani Barbary Matyja oraz z-cy burmistrza pana Sebastiana Padiaska. Uroczystość prowadzili Dyrektor szkoły p. Jadwiga Majcher oraz p. Romuald Górski. Uczniów przygotowały panie Iwona Kołtowska i Genowefa Wikiera. O scenografię zadbał p. Bogusław Bartuś.
    Wydarzenie to było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również momentem edukacji historycznej i kształtowania świadomości narodowej wśród młodego pokolenia.

    Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów, ich opiekunów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

    Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej Szkole już w piątek, 10 listopada, na dzień przed oficjalnymi gminnymi uroczystościami. W tym dniu, o godzinie 11:11, uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w różnych miejscach szkoły, aby z wielkim uroczystością i wzruszeniem odśpiewać Hymn Polski. Ten doniosły moment został uwieczniony na filmie, który zmontował Jacek Goch, uczeń klasy 6 b, dając wszystkim możliwość ponownego przeżycia tej ważnej chwili.

    Film prezentuje - Hymn Polski w wykonaniu uczniów naszej Szkoły

     

    Poza tym uczniowie klasy 6 b pod opieką Pani Agnieszki Szykuły przygotowali recytacje patriotycznych wierszy. Ich zaangażowanie i talent artystyczny pozwoliły na głębokie przeżycie wartości patriotycznych. Film został zmontowany przez Dariusza Nowaka, ucznia klasy 8 a, co umożliwia nam wszystkim wspólne oglądnięcie tych ciekawych recytacji.

    Film prezentuje interpretacje wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. VI.

  • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków
   • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków

   • 18.11.2023
   • Dnia 7 listopada 2023 r., nasze przedszkolaki 👩‍🔬 miały wyjątkową okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach chemicznych 🧪. Dzieci miały szansę doświadczyć nauki w praktyce dzięki fascynującym eksperymentom przygotowanym przez przedstawiciela firmy Pixel. Każdy z pokazów był nie tylko pouczający, ale i spektakularny, wywołując u dzieci zachwyt i ciekawość. 

    Chcemy serdecznie podziękować Pani Justynie Kaciubie za pomoc w zorganizowaniu tych niezapomnianych warsztatów. Dzięki takim inicjatywom nasze przedszkolaki mają szansę rozwijać swoje zainteresowania naukowe już od najmłodszych lat.

    Film ilustruje pokaz chemiczny dla przedszkolaków.

  • Ślubowanie pierwszoklasistów 2023
   • ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY…

   • 04.11.2023
   • Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. 26 października 2023 r. w sali CKSiR ,,Sokół” w Sieniawie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki.

    W tym roku przystąpiło do niej 63 uczniów. Pierwszoklasiści podczas występu pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły- Jadwigę Majcher. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od rodziców.

    To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

  • DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya
   • DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya w naszej szkole

   • 29.10.2023
   • W piątek 27 października, sala widowiskowa sieniawskiego Sokoła zapełniła się uczniami ubranymi w motywy z bajek Disneya, trzymających w ręku maskotki  ulubionych postaci- tak świętowaliśmy tegoroczny Dzień Języków Obcych, łącząc go z 100. rocznicą powstania The Walt Disney Company

    Nauczyciele języków obcych z terenu Miasta i Gminy Sieniawa połączyli swoje umiejętności i pomysły, by uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych mogli się  zintegrować i wspólnie świętować- wszak wszystkie dzieci (i większość dorosłych) uwielbiają bajki Disneya! Panie Barbara Frączek i Anna Hałoń ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie, sprawnie koordynowały całe wydarzenie.
    W dniach 23-26 października, uczniowie wzięli udział w zajęciach z języków obcych, poświęconych tematyce Disneya, w zależności od wieku uczniów, zajęcia obejmowały  kolorowanki, tworzenie masek, quizy, zabawy językowe czy zapoznanie z postacią Walta Disneya.
    Wielki finał 27 października przyniósł mnóstwo niesamowitych emocji, zarówno po stronie uczestników, jak i widowni, podziwiającej tańce, scenki tematyczne i piękne bajkowe piosenki.
    Nasza szkoła przygotowała piosenki oraz tańce z filmów „Kraina lodu” „Pocahontas” i „Vaiana”  (przygotowały Panie Małgorzata Świąder i Barbara Frączek).
    Uczniowie reprezentujący każdą placówkę mieli także okazję wziąć udział w grze terenowej na terenie Sieniawy, przygotowanej przez Pana Łańcuckiego w aplikacji „Actionbound”- zadania dotyczyły tematyki Disneya i łączyły zabawę z wykorzystaniem technologii w celach edukacyjnych.
    Wszyscy opiekunowie otrzymali dyplomy i upominki dla swoich uczniów, przygotowane przez Panią Annę Hałoń, która opracowała także scenariusz całej uroczystości, urozmaicony ciekawostkami z życia i działalności Disneya. Wręczyliśmy także dyplomy dla laureatów konkursu z j. angielskiego „The Spelling Champion- Mistrz Literowania”. Dekoracje to zasługa Pana Bogdana Bartusia- Dziękujemy!
    Dziękujemy serdecznie Wam- Uczestnikom ze wszystkich naszych szkół, za piękne występy, za prezentację Waszych talentów tanecznych, wokalnych i aktorskich- dzięki Wam przenieśliśmy się choć na moment w niesamowity bajeczny świat. W szkole- tak jak i w życiu- współpraca zawsze przynosi niesamowite efekty.  Do zobaczenia za rok :)

    Zespół Nauczycieli Języków Obcych

     

  • ERASMUS+ W TURCJI
   • ERASMUS+ W TURCJI

   • 23.10.2023
   • Kolejne doświadczenie z Erasmusem rozpoczęte - tym razem 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie udało się do tureckiego miasta Izmir, gdzie mieści się nasza szkoła partnerska Ilgi Fen Lisesi. Wyjazd jest w całości dofinansowany z funduszy otrzymanych przez nas z Akredytacji Erasmusa. Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących, by dzięki temu lepiej poznać kulturę i tradycje tureckie.


    Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od części oficjalnej w szkole, gdzie wysłuchaliśmy zarówno hymnu tureckiego jak i polskiego, następnie udaliśmy się na zajęcia integracyjne i językowe, zwiedzając przy okazji budynek szkolny. Popołudnie spędziliśmy na safari, gdzie mogliśmy obserwować życie miejscowych flamingów. We wtorek wybraliśmy się do nadmorskiego miasteczka Foca, a nasz dzień zakończyliśmy plażowaniem.

    Ostatnie dni pobytu upłynęły nam na integracji z miejscowymi uczniami, podczas realizacji bogatego programu kulturowego w Izmirze- mimo tego, że jest to nowoczesna metropolia, posiada ona także mnóstwo zabytkow i historycznych skarbów. Rozpoczęliśmy od udziału w prezentacji, dotyczącej wielokulturowości tego miasta, następnie zwiedziliśmy jego starożytną część Agorę oraz Muzeum Ataturka- pierwszego prezydenta Turcji, postaci szczególnie szanowanej przez turecki naród. Udaliśmy się także do tradycyjnej tureckiej wioski, słynącej z ręcznego wyrabiania Oczu Proroka- symbolu szczęścia, niezwykle popularnego w tym kraju. Największym  skarbem Turcji są jej przede wszytskim mieszkańcy- nasi gospodarze są niezwykle gościnni i troskliwi, pomimo różnych kultur, zwyczajów i religii, świetnie się dogadujemy.

    Naszym ostatnim przystankiem jest stolica- Ankara, gdzie udaliśmy się do słynnego meczetu Kocatepe oraz do Mauzoleum Ataturka i Muzeum Historii Naturalnej.  

    Wracamy do domu z mnóstwem niezapomnianych doświadczeń i wspomnień, przygotowując się do rewizyty naszych partnerów w styczniu- marzeniem tamtejszych uczniów jest zobaczenie śniegu…. więc wpisujemy to w nasz sieniawski plan zwiedzania:)

  • Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie
   • Uroczyste świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie

   • 22.10.2023
   • 13.10.2023 r. w sali widowiskowej centrum kultury, społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie świętowała Dzień Edukacji Narodowej. To był piękny dzień, wypełniony radością , śmiechem 😂, pięknymi życzeniami 💌 i chwilami wzruszeń.

    Obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły się bardzo uroczyście 🎈. Uczniowie z klas V przedstawili współczesną wersję 'Kopciuszka' , ilustrującą znaczenie edukacji w życiu każdego człowieka. Następnie, grupa dziewcząt z klasy VI i VII zaprezentowała swój talent akrobatyczny 🤸‍♀️ oraz muzyczny 🎵. Dzień ten obfitował w radość, wspólną życzliwość i wdzięczność 🙏.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie przygotowali coś specjalnego dla swoich nauczycieli. Zaśpiewali piosenkę "Serdeczne życzenia", chcąc podziękować za cały trud włożony w ich edukację. To ich sposób, by przekazać pozytywne emocje i życzenia. Zachęcamy do obejrzenia tego sympatycznego występu! 😊

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 1275