• Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy
   • 🎄Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

   • 24.12.2023
   • 14 i 15 grudnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Sieniawie, panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Dzięki Szkolnemu Kołu Wolontariusza, odbył się kolejny raz Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

    W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowali się z wielkim sercem wolontariusze, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły, a także rodzice i pensjonariusze Środowiskowego Domu Opieki Społecznej. Na kiermaszu można było podziwiać i nabyć piękne ozdoby świąteczne: ręcznie wykonane choinki, stroiki, bombki choinkowe, artystycznie pokolorowane pierniczki i urocze aniołki, stworzone różnymi technikami.
    Wydarzenie to miało nie tylko charakter festiwalu świątecznego, ale także spełniało szczytny cel. Każdy, kto chciał wesprzeć naszą inicjatywę, mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie, rodziny lub przyjaciół. Atmosfera zakupów była naprawdę magiczna, a radość z nadchodzących świąt była wyczuwalna w powietrzu.
    Zebrane środki, w łącznej kwocie 12.506,00 zł, zostały przeznaczone na rehabilitację naszego drogiego Tadzia Szwarczaka.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Pamiętajmy, że dobro zawsze powraca...

    🌟 **Szkolny Klub Wolontariusza** 🌟

  • Spotkanie ze Świętym Mikołajem!
   • Spotkanie ze Świętym Mikołajem!

   • 06.12.2023
   • 🌟 Wyjątkowe chwile w SP im. T. Kościuszki w Sieniawie 🌟

    Z radością informujemy, że naszą szkołę odwiedziła niezwykła postać – sam Święty Mikołaj, w towarzystwie swoich uśmiechniętych pomocników! To wyjątkowe wydarzenie sprawiło, że mury naszej szkoły rozbrzmiewały śmiechem i świątecznymi piosenkami.

    🎁 Prezenty od Mikołaja dla Każdego 🎁

    Mikołaj obdarował każdego ucznia oraz naszych nauczycieli słodkimi upominkami. Jego wizyta była jak promień świątecznego światła, wprowadzając nas wszystkich w niezwykły, przedświąteczny nastrój.


    📸 Zachowaj wspomnienia: Fotorelacja z wydarzenia 📸

  • Stypendia im. Kazimierza Michalskiego
   • Stypendia im. Kazimierza Michalskiego za r. szkol. 2022/23

   • 06.12.2023
   • Po raz dwunasty Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie przyznało uczniom i absolwentom stypendia im. Kazimierza Michalskiego za bardzo dobre wyniki w nauce lub wybitne osiągnięcia.  

    Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 1 grudnia 2023 roku. 84 uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/2023 spełnili warunki uprawniające do otrzymania stypendium – średnia ocen co najmniej 5.00 i przynajmniej bardzo dobre zachowanie - zostało uhonorowanych podczas ceremonii, która odbyła się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Zgromadzeni goście mogli podziwiać dumnych uczniów i ich rodziców kiedy z rąk Prezesa Stowarzyszenia Pana Krzysztofa Kolasy oraz Pani Małgorzaty Pisarczyk odebrali gratulacje i dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

    Więcej informacji >>>

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia
   • 🐻 Światowy Dzień Pluszowego Misia 🧸

   • 03.12.2023
   • W tym wyjątkowym dniu, miłośnicy pluszowych przyjaciół z klas 0a, 0b, i 0c spotkali się w magicznym miejscu pełnym historii i przygód - w Bibliotece Publicznej w Sieniawie! Był to dzień pełen radości, uśmiechów i przytulania naszych ulubionych misiów. 📚✨

    NASZ BOHATER

  • Święto Niepodległości 2023
   • Uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Sieniawie

   • 18.11.2023
   • W tym roku społeczność naszej szkoły – uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. 

    Uroczystości rozpoczęły się od podniosłego momentu odśpiewania hymnu państwowego oraz podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt przed budynkiem CKSiR "Sokół" w Sieniawie. Następnie, w sali widowiskowej centrum kultury, odbył się wzruszający i pełen patriotyzmu koncert piosenki patriotycznej. Koncert pod hasłem "Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć" zgromadził liczną publiczność i był wyrazem głębokiego szacunku dla historii naszego narodu. Program przygotowany przez społeczność naszej Szkoły - uczniów, nauczycieli i rodziców - zasłużył na gorące brawa.
    Na uroczystości nie zabrakło Burmistrza MiG Sieniawa pana Adama Wosia, przewodniczącej Rady Gminy pani Danuty Król, sekretarz gminy pani Barbary Matyja oraz z-cy burmistrza pana Sebastiana Padiaska. Uroczystość prowadzili Dyrektor szkoły p. Jadwiga Majcher oraz p. Romuald Górski. Uczniów przygotowały panie Iwona Kołtowska i Genowefa Wikiera. O scenografię zadbał p. Bogusław Bartuś.
    Wydarzenie to było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również momentem edukacji historycznej i kształtowania świadomości narodowej wśród młodego pokolenia.

    Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów, ich opiekunów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

    Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej Szkole już w piątek, 10 listopada, na dzień przed oficjalnymi gminnymi uroczystościami. W tym dniu, o godzinie 11:11, uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w różnych miejscach szkoły, aby z wielkim uroczystością i wzruszeniem odśpiewać Hymn Polski. Ten doniosły moment został uwieczniony na filmie, który zmontował Jacek Goch, uczeń klasy 6 b, dając wszystkim możliwość ponownego przeżycia tej ważnej chwili.

    Film prezentuje - Hymn Polski w wykonaniu uczniów naszej Szkoły

     

    Poza tym uczniowie klasy 6 b pod opieką Pani Agnieszki Szykuły przygotowali recytacje patriotycznych wierszy. Ich zaangażowanie i talent artystyczny pozwoliły na głębokie przeżycie wartości patriotycznych. Film został zmontowany przez Dariusza Nowaka, ucznia klasy 8 a, co umożliwia nam wszystkim wspólne oglądnięcie tych ciekawych recytacji.

    Film prezentuje interpretacje wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. VI.

  • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków
   • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków

   • 18.11.2023
   • Dnia 7 listopada 2023 r., nasze przedszkolaki 👩‍🔬 miały wyjątkową okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach chemicznych 🧪. Dzieci miały szansę doświadczyć nauki w praktyce dzięki fascynującym eksperymentom przygotowanym przez przedstawiciela firmy Pixel. Każdy z pokazów był nie tylko pouczający, ale i spektakularny, wywołując u dzieci zachwyt i ciekawość. 

    Chcemy serdecznie podziękować Pani Justynie Kaciubie za pomoc w zorganizowaniu tych niezapomnianych warsztatów. Dzięki takim inicjatywom nasze przedszkolaki mają szansę rozwijać swoje zainteresowania naukowe już od najmłodszych lat.

    Film ilustruje pokaz chemiczny dla przedszkolaków.

  • Ślubowanie pierwszoklasistów 2023
   • ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY…

   • 04.11.2023
   • Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. 26 października 2023 r. w sali CKSiR ,,Sokół” w Sieniawie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki.

    W tym roku przystąpiło do niej 63 uczniów. Pierwszoklasiści podczas występu pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły- Jadwigę Majcher. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od rodziców.

    To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

  • DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya
   • DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya w naszej szkole

   • 29.10.2023
   • W piątek 27 października, sala widowiskowa sieniawskiego Sokoła zapełniła się uczniami ubranymi w motywy z bajek Disneya, trzymających w ręku maskotki  ulubionych postaci- tak świętowaliśmy tegoroczny Dzień Języków Obcych, łącząc go z 100. rocznicą powstania The Walt Disney Company

    Nauczyciele języków obcych z terenu Miasta i Gminy Sieniawa połączyli swoje umiejętności i pomysły, by uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych mogli się  zintegrować i wspólnie świętować- wszak wszystkie dzieci (i większość dorosłych) uwielbiają bajki Disneya! Panie Barbara Frączek i Anna Hałoń ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie, sprawnie koordynowały całe wydarzenie.
    W dniach 23-26 października, uczniowie wzięli udział w zajęciach z języków obcych, poświęconych tematyce Disneya, w zależności od wieku uczniów, zajęcia obejmowały  kolorowanki, tworzenie masek, quizy, zabawy językowe czy zapoznanie z postacią Walta Disneya.
    Wielki finał 27 października przyniósł mnóstwo niesamowitych emocji, zarówno po stronie uczestników, jak i widowni, podziwiającej tańce, scenki tematyczne i piękne bajkowe piosenki.
    Nasza szkoła przygotowała piosenki oraz tańce z filmów „Kraina lodu” „Pocahontas” i „Vaiana”  (przygotowały Panie Małgorzata Świąder i Barbara Frączek).
    Uczniowie reprezentujący każdą placówkę mieli także okazję wziąć udział w grze terenowej na terenie Sieniawy, przygotowanej przez Pana Łańcuckiego w aplikacji „Actionbound”- zadania dotyczyły tematyki Disneya i łączyły zabawę z wykorzystaniem technologii w celach edukacyjnych.
    Wszyscy opiekunowie otrzymali dyplomy i upominki dla swoich uczniów, przygotowane przez Panią Annę Hałoń, która opracowała także scenariusz całej uroczystości, urozmaicony ciekawostkami z życia i działalności Disneya. Wręczyliśmy także dyplomy dla laureatów konkursu z j. angielskiego „The Spelling Champion- Mistrz Literowania”. Dekoracje to zasługa Pana Bogdana Bartusia- Dziękujemy!
    Dziękujemy serdecznie Wam- Uczestnikom ze wszystkich naszych szkół, za piękne występy, za prezentację Waszych talentów tanecznych, wokalnych i aktorskich- dzięki Wam przenieśliśmy się choć na moment w niesamowity bajeczny świat. W szkole- tak jak i w życiu- współpraca zawsze przynosi niesamowite efekty.  Do zobaczenia za rok :)

    Zespół Nauczycieli Języków Obcych

     

  • ERASMUS+ W TURCJI
   • ERASMUS+ W TURCJI

   • 23.10.2023
   • Kolejne doświadczenie z Erasmusem rozpoczęte - tym razem 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie udało się do tureckiego miasta Izmir, gdzie mieści się nasza szkoła partnerska Ilgi Fen Lisesi. Wyjazd jest w całości dofinansowany z funduszy otrzymanych przez nas z Akredytacji Erasmusa. Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących, by dzięki temu lepiej poznać kulturę i tradycje tureckie.


    Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od części oficjalnej w szkole, gdzie wysłuchaliśmy zarówno hymnu tureckiego jak i polskiego, następnie udaliśmy się na zajęcia integracyjne i językowe, zwiedzając przy okazji budynek szkolny. Popołudnie spędziliśmy na safari, gdzie mogliśmy obserwować życie miejscowych flamingów. We wtorek wybraliśmy się do nadmorskiego miasteczka Foca, a nasz dzień zakończyliśmy plażowaniem.

    Ostatnie dni pobytu upłynęły nam na integracji z miejscowymi uczniami, podczas realizacji bogatego programu kulturowego w Izmirze- mimo tego, że jest to nowoczesna metropolia, posiada ona także mnóstwo zabytkow i historycznych skarbów. Rozpoczęliśmy od udziału w prezentacji, dotyczącej wielokulturowości tego miasta, następnie zwiedziliśmy jego starożytną część Agorę oraz Muzeum Ataturka- pierwszego prezydenta Turcji, postaci szczególnie szanowanej przez turecki naród. Udaliśmy się także do tradycyjnej tureckiej wioski, słynącej z ręcznego wyrabiania Oczu Proroka- symbolu szczęścia, niezwykle popularnego w tym kraju. Największym  skarbem Turcji są jej przede wszytskim mieszkańcy- nasi gospodarze są niezwykle gościnni i troskliwi, pomimo różnych kultur, zwyczajów i religii, świetnie się dogadujemy.

    Naszym ostatnim przystankiem jest stolica- Ankara, gdzie udaliśmy się do słynnego meczetu Kocatepe oraz do Mauzoleum Ataturka i Muzeum Historii Naturalnej.  

    Wracamy do domu z mnóstwem niezapomnianych doświadczeń i wspomnień, przygotowując się do rewizyty naszych partnerów w styczniu- marzeniem tamtejszych uczniów jest zobaczenie śniegu…. więc wpisujemy to w nasz sieniawski plan zwiedzania:)

  • Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie
   • Uroczyste świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie

   • 22.10.2023
   • 13.10.2023 r. w sali widowiskowej centrum kultury, społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie świętowała Dzień Edukacji Narodowej. To był piękny dzień, wypełniony radością , śmiechem 😂, pięknymi życzeniami 💌 i chwilami wzruszeń.

    Obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły się bardzo uroczyście 🎈. Uczniowie z klas V przedstawili współczesną wersję 'Kopciuszka' , ilustrującą znaczenie edukacji w życiu każdego człowieka. Następnie, grupa dziewcząt z klasy VI i VII zaprezentowała swój talent akrobatyczny 🤸‍♀️ oraz muzyczny 🎵. Dzień ten obfitował w radość, wspólną życzliwość i wdzięczność 🙏.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie przygotowali coś specjalnego dla swoich nauczycieli. Zaśpiewali piosenkę "Serdeczne życzenia", chcąc podziękować za cały trud włożony w ich edukację. To ich sposób, by przekazać pozytywne emocje i życzenia. Zachęcamy do obejrzenia tego sympatycznego występu! 😊

  • Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie
   • Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie

   • 11.10.2023
   •  4 października 2023 roku, z okazji powitania jesieni i obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka, uczniowie klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie przeżyli niecodzienne chwile. 

    W towarzystwie wychowawcy i rodziców udali się do lasu na Witoldówkę, gdzie miała miejsce specjalna lekcja przyrody. Lekcję przygotowali dla nas pracownicy Nadleśnictwa Sieniawa: pani Marta Sęk oraz pan Przemysław Pawłowski. 
    Podczas spaceru leśnym szlakiem, dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przygotowania roślin i zwierząt do nadchodzącej zimy. Nie zabrakło też licznych atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w wesołych zabawach, takich jak rzut ziemniakiem do celu, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, czy też skoki w workach. Dzieci wykonały również piękne jesienne prace plastyczne.
    Warto podkreślić, że impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania Nadleśnictwa oraz pana Daniela Czyża, który przygotował dla nas smakowity poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski i ziemniaków. Za to serdecznie im dziękujemy.
    Humory i pogoda dopisały, dzięki czemu zabawa była znakomita i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. To była nie tylko świetna okazja do nauki, ale również do integracji i dobrej zabawy na łonie natury. Takie wydarzenia są ważnym elementem edukacji, pozwalającym na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności społecznych w nietypowym otoczeniu.Ten typ nauki może znacząco wpłynąć na zainteresowania i postawy dzieci wobec nauki i środowiska.

     

  • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska
   • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska

   • 08.10.2023
   • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki chętnie biorą udział w akcjach ekologicznych. W ostatnich dniach września uczniowie klasy VB, VIA, VIIA, VIIB wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji "Sprzątania Świata", której celem jest wspólne dbanie o środowisko. 

     Już po raz trzeci uczestniczymy w akcji "SadziMY". Pierwsze drzewka zasadzono na placu szkolnym trzy lata temu przez uczniów klasy IVA, IVB. 3 października bieżącego roku klasy VB i VIIB z wychowawcami spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Sieniawa, który przekazał uczniom sadzonki drzew i przeprowadził ciekawą prelekcje na temat lasu. Cała społeczność szkolna wykazuje się dbałością o najbliższe otoczenie.

  • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie
   • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie

   • 04.10.2023
   • 29 września 2023 roku Sieniawa stała się miejscem niezwykłego wydarzenia. Dzięki wsparciu Rodziców, uczniowie klasy II b, pod opieką swojej wychowawczyni, postanowili świętować Dzień Chłopaka w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić samą remizę, ale również przyjrzeć się z bliska sprzętowi ratowniczemu.  

     Dzięki opowieściom doświadczonych strażaków, dzieci dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca tych bohaterskich ludzi. Jednak to nie koniec niespodzianek! Kolejnym punktem programu było spotkanie z Panią policjantką. Przypomniała ona młodym ludziom o bezpieczeństwie na drodze, a także podzieliła się radami na temat roztropnego korzystania z komputera. Dzień pełen wrażeń zakończył się wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu. A co by to był za piknik bez smakołyków? Rodzice przygotowali dla dzieci pieczone ziemniaki i kiełbaski. Na koniec, pamiętając o specjalnej okazji, dziewczynki wręczyły chłopcom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Był to dzień pełen emocji, wesołych chwil i nowych doświadczeń, a do tego wszystko odbywało się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

  • Dzień z Aniołami Stróżami!
   • Dzień z Aniołami Stróżami!

   • 03.10.2023
   • Z radością informujemy, że 2 października nasza szkoła zamieniła się w niebiańską przystań pełną Aniołów! To wyjątkowy dzień, kiedy świętowaliśmy Wspomnienie Aniołów Stróżów. Dzieci z klas 1-3 oddały hołd tym nieziemskim opiekunom (które strzegą nas każdego dnia) poprzez twórcze prace plastyczne, ukazujące Aniołów Stróżów w pełnej okazałości. Ale to nie wszystko! Zaszczyciły nas wizyty Aniołów z lizakiem i obrazkiem w ręku, rozdając te małe upominki jako symbole dobroci i opiekuńczości.  
    Tego dnia przypomniano nam wszystkim, jak ważna jest dobroć i jak cenne jest mieć na co dzień obok siebie Niebieskiego Opiekuna. Moim zdaniem, takie wydarzenia wzmacniają poczucie wspólnoty i pomagają w kształtowaniu pozytywnych wartości u naszych uczniów.

    Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego dnia, która już niedługo pojawi się na naszej stronie. Nie przegapcie!

  • Erasmus+ Wizyta przygotowawcza w Turcji
   • Erasmus+ Wizyta przygotowawcza w Turcji

   • 26.09.2023
   • W połowie września, troje nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sieniawie wzięło udział w wizycie przygotowawczej w tureckiej szkole partnerskiej Ilgi Fen Lisesi, w mieście Izmir, leżącym na południowym zachodzie kraju. Celem wizyty przygotowawczej jest m.in. ustalenie szczegółów pobytu 12 naszych uczniów w Turcji (w dniach 15-22.10.2023), dokumentacji, zakwaterowania u rodzin goszczących, wspólnych działań projektowych oraz rewizyty tureckich uczniów w Sieniawie w okresie zimowym.   

    Omówiliśmy także plany dalszej współpracy- w październiku składamy kolejny wniosek o dofinansowanie wymiany uczniów z obu szkół w przyszłym roku szkolnym, w ramach akcji 2 Erasmusa KA210- Partnerstwa na małą skalę. Akredytacja Erasmusa już teraz zapewnia nam stałe dofinansowanie do 2027r., zaś nowy wniosek składamy niezależnie od Akredytacji, by pozyskać fundusze na wymiany uczniowskie z kolejnego źródła.

    Nauczyciele z Turcji przyjęli nas niezwykle gościnnie, zaprosili do własnych domów, gdzie mieliśmy przyjemność nocować i poznać smaki domowej tureckiej kuchni. Wzięliśmy również udział w kilku lekcjach j. angielskiego w tutejszym Zespole Szkół i zwiedziliśmy wspólnie piękny Izmir- trzecie co do wielkości tureckie miasto. 

    Do zobaczenia już niebawem!

  • Zielonej Szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju
   • Zielona Szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju

   • 23.09.2023
   • Od 18 do 22 września grupa 56 uczniów z klas piątych Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki razem z opiekunami p. Reginą Krzemińską, p. Joanną Mazur, p. Wiesławą Augustyn-Daź i p. Moniką Gancarz-Filip przebywa na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju.  Dzieci uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach, wycieczkach, poznają uroki uzdrowiskowej miejscowości, zachwycają się górskim krajobrazem i korzystają z walorów tutejszego klimatu. O ich zadowoleniu i zachwycie pobytem tutaj świadczą chęci na przedłużenie "Zielonej Szkoły".

                                OPIEKUNOWIE

  • Występ klasy III a pod opieką Pani Genowefy Wikiery podczas Miejsko-Gminnych Dożynek w Sieniawie
  • Koszulka dla wolontariusza
   • Koszulka dla Wolontariusza Roku - 2023

   • 10.09.2023
   • Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 wyróżniono wolontariuszy szczególnie angażujących się w działalność służącą innym uczniom. Tytuł Wolontariusza Roku otrzymali: Gąsiorowska Martyna, Mach Emilia, Pyrczak Julia, Ożga Laura, Świąder  Anna, Woś Laura, Góral Zuzana. Wyróżnieni uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu otrzymali koszulkę z napisem: "Wolontariusz roku 2023/2024".  Dołącz do nas i rozwijaj swoje pasje, angażując się w pomoc dla innych. W Szkolnym Kole Wolontariatu każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym celem jest nie tylko niesienie pomocy potrzebującym, ale i rozwijanie Twoich talentów poprzez uczestnictwo w ciekawych projektach. 🌟

    Koszulka dla Wolontariusza Roku 2023 - WIĘCEJ INFORMCJI >>>

    Wyświetl naszą prezentację.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23
   • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23

   • 28.07.2023
   • Jak zwykle, uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy Świętej. Następnie uczniowie klas I-III udali się do budynku szkoły na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się w sali widowiskowej CKSiR „Sokół”.Uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły uczniom klas siódmych.  Potem głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Majcher, która powitała gości, w tym Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pana Adama Wosia, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach kuratoryjnych, szkolnych oraz zawodach sportowych, a także uzyskali wysokie wyniki w nauce.W dalszej części uroczystości, odchodzący ze szkoły uczniowie klas ósmych zaprezentowali swój własny program artystyczny.Podczas uroczystości pożegnaliśmy także inne osoby: przewodniczącą Rady Rodziców Panią Martę Chamik, wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Pana Krzysztofa Bartusia oraz wieloletniego pracownika naszej szkoły Panią Halinę Siedlarz.

  • Wycieczka edukacyjna zerówki
   • Wycieczka edukacyjna kl. "0"

   • 28.07.2023
   • 18 kwietnia 2023 r. dzieci z klasy 0c Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie pod opieką wychowawczyni i rodziców pani Kasi Rusinek i Ani Łopuch odwiedziły Zagrodę Edukacyjną w gospodarstwie agroturystycznym „W Międzyczasie”,”, w Cieplicach.  Na miejscu grupa została przywitana przez właścicielkę zagrody panią Elżbietę Starzak, która niezwykle ciekawie i profesjonalnie opowiedziała o zwierzętach zamieszkujących tzw. mini-mini zoo.  Dzieci miały okazję samodzielnie nakarmić zwierzęta i obejrzeć je z bliska. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci. Kiedy dzieci zwiedziły ogród i nakarmiły zwierzęta, pani Elżbieta zaprosiła wszystkich do pięknej chaty, gdzie mali kucharze samodzielnie przygotowali i upiekli ciasteczka, które następnie mogli zjeść ze smakiem, popijając ciepłą herbatą, a resztę smakołyków dzieci zabrały ze sobą, aby poczęstować rodziców i rodzeństwo. A koniec pobytu w Zagrodzie Edukacyjnej wszyscy udali się do tamtejszego maleńkiego muzeum, aby obejrzeć dawno używane sprzęty. Były wśród nich maszyny rolnicze i rzemieślnicze, narzędzia codziennego użytku, meble, stary wóz oraz eksponaty sztuki ludowej. Około 13.00 zadowoleni i uśmiechnięci wycieczkowicze wrócili do szkoły. Wyjazd był bardzo ciekawy i pasjonujący, a dzieci na pewno długo będą pamiętać ten dzień.

     

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 7244