• Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie
   • Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie

   • 11.10.2023
   •  4 października 2023 roku, z okazji powitania jesieni i obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka, uczniowie klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie przeżyli niecodzienne chwile. 

    W towarzystwie wychowawcy i rodziców udali się do lasu na Witoldówkę, gdzie miała miejsce specjalna lekcja przyrody. Lekcję przygotowali dla nas pracownicy Nadleśnictwa Sieniawa: pani Marta Sęk oraz pan Przemysław Pawłowski. 
    Podczas spaceru leśnym szlakiem, dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przygotowania roślin i zwierząt do nadchodzącej zimy. Nie zabrakło też licznych atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w wesołych zabawach, takich jak rzut ziemniakiem do celu, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, czy też skoki w workach. Dzieci wykonały również piękne jesienne prace plastyczne.
    Warto podkreślić, że impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania Nadleśnictwa oraz pana Daniela Czyża, który przygotował dla nas smakowity poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski i ziemniaków. Za to serdecznie im dziękujemy.
    Humory i pogoda dopisały, dzięki czemu zabawa była znakomita i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. To była nie tylko świetna okazja do nauki, ale również do integracji i dobrej zabawy na łonie natury. Takie wydarzenia są ważnym elementem edukacji, pozwalającym na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności społecznych w nietypowym otoczeniu.Ten typ nauki może znacząco wpłynąć na zainteresowania i postawy dzieci wobec nauki i środowiska.

     

  • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska
   • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska

   • 08.10.2023
   • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki chętnie biorą udział w akcjach ekologicznych. W ostatnich dniach września uczniowie klasy VB, VIA, VIIA, VIIB wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji "Sprzątania Świata", której celem jest wspólne dbanie o środowisko. 

     Już po raz trzeci uczestniczymy w akcji "SadziMY". Pierwsze drzewka zasadzono na placu szkolnym trzy lata temu przez uczniów klasy IVA, IVB. 3 października bieżącego roku klasy VB i VIIB z wychowawcami spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Sieniawa, który przekazał uczniom sadzonki drzew i przeprowadził ciekawą prelekcje na temat lasu. Cała społeczność szkolna wykazuje się dbałością o najbliższe otoczenie.

  • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie
   • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie

   • 04.10.2023
   • 29 września 2023 roku Sieniawa stała się miejscem niezwykłego wydarzenia. Dzięki wsparciu Rodziców, uczniowie klasy II b, pod opieką swojej wychowawczyni, postanowili świętować Dzień Chłopaka w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić samą remizę, ale również przyjrzeć się z bliska sprzętowi ratowniczemu.  

     Dzięki opowieściom doświadczonych strażaków, dzieci dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca tych bohaterskich ludzi. Jednak to nie koniec niespodzianek! Kolejnym punktem programu było spotkanie z Panią policjantką. Przypomniała ona młodym ludziom o bezpieczeństwie na drodze, a także podzieliła się radami na temat roztropnego korzystania z komputera. Dzień pełen wrażeń zakończył się wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu. A co by to był za piknik bez smakołyków? Rodzice przygotowali dla dzieci pieczone ziemniaki i kiełbaski. Na koniec, pamiętając o specjalnej okazji, dziewczynki wręczyły chłopcom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Był to dzień pełen emocji, wesołych chwil i nowych doświadczeń, a do tego wszystko odbywało się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

  • Dzień z Aniołami Stróżami!
   • Dzień z Aniołami Stróżami!

   • 03.10.2023
   • Z radością informujemy, że 2 października nasza szkoła zamieniła się w niebiańską przystań pełną Aniołów! To wyjątkowy dzień, kiedy świętowaliśmy Wspomnienie Aniołów Stróżów. Dzieci z klas 1-3 oddały hołd tym nieziemskim opiekunom (które strzegą nas każdego dnia) poprzez twórcze prace plastyczne, ukazujące Aniołów Stróżów w pełnej okazałości. Ale to nie wszystko! Zaszczyciły nas wizyty Aniołów z lizakiem i obrazkiem w ręku, rozdając te małe upominki jako symbole dobroci i opiekuńczości.  
    Tego dnia przypomniano nam wszystkim, jak ważna jest dobroć i jak cenne jest mieć na co dzień obok siebie Niebieskiego Opiekuna. Moim zdaniem, takie wydarzenia wzmacniają poczucie wspólnoty i pomagają w kształtowaniu pozytywnych wartości u naszych uczniów.

    Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego dnia, która już niedługo pojawi się na naszej stronie. Nie przegapcie!

  • Erasmus+ Wizyta przygotowawcza w Turcji
   • Erasmus+ Wizyta przygotowawcza w Turcji

   • 26.09.2023
   • W połowie września, troje nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sieniawie wzięło udział w wizycie przygotowawczej w tureckiej szkole partnerskiej Ilgi Fen Lisesi, w mieście Izmir, leżącym na południowym zachodzie kraju. Celem wizyty przygotowawczej jest m.in. ustalenie szczegółów pobytu 12 naszych uczniów w Turcji (w dniach 15-22.10.2023), dokumentacji, zakwaterowania u rodzin goszczących, wspólnych działań projektowych oraz rewizyty tureckich uczniów w Sieniawie w okresie zimowym.   

    Omówiliśmy także plany dalszej współpracy- w październiku składamy kolejny wniosek o dofinansowanie wymiany uczniów z obu szkół w przyszłym roku szkolnym, w ramach akcji 2 Erasmusa KA210- Partnerstwa na małą skalę. Akredytacja Erasmusa już teraz zapewnia nam stałe dofinansowanie do 2027r., zaś nowy wniosek składamy niezależnie od Akredytacji, by pozyskać fundusze na wymiany uczniowskie z kolejnego źródła.

    Nauczyciele z Turcji przyjęli nas niezwykle gościnnie, zaprosili do własnych domów, gdzie mieliśmy przyjemność nocować i poznać smaki domowej tureckiej kuchni. Wzięliśmy również udział w kilku lekcjach j. angielskiego w tutejszym Zespole Szkół i zwiedziliśmy wspólnie piękny Izmir- trzecie co do wielkości tureckie miasto. 

    Do zobaczenia już niebawem!

  • Zielonej Szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju
   • Zielona Szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju

   • 23.09.2023
   • Od 18 do 22 września grupa 56 uczniów z klas piątych Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki razem z opiekunami p. Reginą Krzemińską, p. Joanną Mazur, p. Wiesławą Augustyn-Daź i p. Moniką Gancarz-Filip przebywa na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju.  Dzieci uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach, wycieczkach, poznają uroki uzdrowiskowej miejscowości, zachwycają się górskim krajobrazem i korzystają z walorów tutejszego klimatu. O ich zadowoleniu i zachwycie pobytem tutaj świadczą chęci na przedłużenie "Zielonej Szkoły".

                                OPIEKUNOWIE

  • Występ klasy III a pod opieką Pani Genowefy Wikiery podczas Miejsko-Gminnych Dożynek w Sieniawie
  • Koszulka dla wolontariusza
   • Koszulka dla Wolontariusza Roku - 2023

   • 10.09.2023
   • Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 wyróżniono wolontariuszy szczególnie angażujących się w działalność służącą innym uczniom. Tytuł Wolontariusza Roku otrzymali: Gąsiorowska Martyna, Mach Emilia, Pyrczak Julia, Ożga Laura, Świąder  Anna, Woś Laura, Góral Zuzana. Wyróżnieni uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu otrzymali koszulkę z napisem: "Wolontariusz roku 2023/2024".  Dołącz do nas i rozwijaj swoje pasje, angażując się w pomoc dla innych. W Szkolnym Kole Wolontariatu każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym celem jest nie tylko niesienie pomocy potrzebującym, ale i rozwijanie Twoich talentów poprzez uczestnictwo w ciekawych projektach. 🌟

    Koszulka dla Wolontariusza Roku 2023 - WIĘCEJ INFORMCJI >>>

    Wyświetl naszą prezentację.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23
   • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23

   • 28.07.2023
   • Jak zwykle, uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy Świętej. Następnie uczniowie klas I-III udali się do budynku szkoły na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się w sali widowiskowej CKSiR „Sokół”.Uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły uczniom klas siódmych.  Potem głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Majcher, która powitała gości, w tym Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pana Adama Wosia, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach kuratoryjnych, szkolnych oraz zawodach sportowych, a także uzyskali wysokie wyniki w nauce.W dalszej części uroczystości, odchodzący ze szkoły uczniowie klas ósmych zaprezentowali swój własny program artystyczny.Podczas uroczystości pożegnaliśmy także inne osoby: przewodniczącą Rady Rodziców Panią Martę Chamik, wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Pana Krzysztofa Bartusia oraz wieloletniego pracownika naszej szkoły Panią Halinę Siedlarz.

  • Wycieczka edukacyjna zerówki
   • Wycieczka edukacyjna kl. "0"

   • 28.07.2023
   • 18 kwietnia 2023 r. dzieci z klasy 0c Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie pod opieką wychowawczyni i rodziców pani Kasi Rusinek i Ani Łopuch odwiedziły Zagrodę Edukacyjną w gospodarstwie agroturystycznym „W Międzyczasie”,”, w Cieplicach.  Na miejscu grupa została przywitana przez właścicielkę zagrody panią Elżbietę Starzak, która niezwykle ciekawie i profesjonalnie opowiedziała o zwierzętach zamieszkujących tzw. mini-mini zoo.  Dzieci miały okazję samodzielnie nakarmić zwierzęta i obejrzeć je z bliska. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci. Kiedy dzieci zwiedziły ogród i nakarmiły zwierzęta, pani Elżbieta zaprosiła wszystkich do pięknej chaty, gdzie mali kucharze samodzielnie przygotowali i upiekli ciasteczka, które następnie mogli zjeść ze smakiem, popijając ciepłą herbatą, a resztę smakołyków dzieci zabrały ze sobą, aby poczęstować rodziców i rodzeństwo. A koniec pobytu w Zagrodzie Edukacyjnej wszyscy udali się do tamtejszego maleńkiego muzeum, aby obejrzeć dawno używane sprzęty. Były wśród nich maszyny rolnicze i rzemieślnicze, narzędzia codziennego użytku, meble, stary wóz oraz eksponaty sztuki ludowej. Około 13.00 zadowoleni i uśmiechnięci wycieczkowicze wrócili do szkoły. Wyjazd był bardzo ciekawy i pasjonujący, a dzieci na pewno długo będą pamiętać ten dzień.

     

  • Tadeusz Kościuszko nobilituje Bartosza Głowackiego
   • Dzień Patrona

   • 28.07.2023
   • W pierwszym dniu obchodów Dnia Patrona uczniowie prezentowali swoje umiejętności w ramach szkolnej zabawy „Mam talent”. Na początku po rozdaniu nagród za konkurs plastyczny na temat Patrona szkoły został zaprezentowany spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Pani Reginy Krzemińskiej Oglądnij prezentację  >>>

    „W ramach prezentacji talentów uczniowskich, klasa III a, pod kierunkiem Pani Elżbiety Majcher, zaprezentowała występ akrobatyczno-taneczny.” Oglądnij film>>>

    Drugi dzień Święta Patrona Szkoły- 7 czerwca 2023 r. rozpoczął się od udziału całej społeczności szkolnej w uroczystej Mszy Świętej. Dalsze obchody odbywały się w sali CKSiR „Sokół„. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Pan Adam Woś, Z- ca Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pan Sebastian Padiasek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Chamik.

    Podczas uroczystości rozdano nagrody za udział w multimedialnym konkursie o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki oraz Międzyklasowym Konkursie Wiedzy o Patronie, a także konkursie multimedialnym o dobroczyńczy naszej szkoły Kazimierzu Michalskim.

    Przedstawiono wyróżnione prezentacje w wykonaniu Julii Dziki z kl. VI b i Sebastiana Bartusia z kl. VIII c.

    Na chwilę przeniesiono się też w czasy, w których żył Patron naszej szkoły Tadeusz Kościuszko. Uczniowie przygotowani przez Panię Ewę Pieniecką i Iwonę Kołtowską, w przedstawieniu teatralnym, przybliżyli Jego postać. Oglądnij prezentację>>>

    Na scenie pojawiły się też laureatki Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej.  Dalsza część uroczystości to udział w Ogólnopolskim Projekcie Profilaktycznym ” Nie zmarnuj swojego życia” w wykonaniu hip- hopowego zespołu #RYMcerze.

  • Erasmus+
   • Erasmus+ Podsumowanie wizyty w Sieniawie

   • 12.03.2023
   • Uczniowie z hiszpańskiej szkoły partnerskiej IE Mare de Deu del Portal zakończyli swój pobyt w naszym miasteczku. Carla i Diana przez 3 kolejne tygodnie nadal będą uczyć się w Szkole Podstawowej w Sieniawie, więc przed nami jeszcze sporo okazji do wspólnego spędzania czasu i wymiany międzykulturowej.  W ostatnich dniach pobytu rozpoczęliśmy pracę projektową dotyczącą przedsiębiorczości- uczniowie w grupach przygotowywali się do utworzenia katalogów polskich produktów, które chcieliby sprzedać za granicą. W tym celu udali się do miejscowych sklepów, by wybrać odpowiednie produkty oraz porównać m.in. ich ceny i wagę. Katalog w wersji online powstanie w Hiszpanii, gdzie nastąpi podsumowanie działań związanych z przedsiębiorczością.

    Program kulturowy obejmował wizytę w Nadleśnictwie- dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś Hiszpanie po raz pierwszy mieli okazję spróbować pieczonych na patyku kiełbasek (z pewnością było to najciekawsze dla nich doświadczenie tego dnia). Z pomocą naszych przewodników posadziliśmy także cisy oraz podziwialiśmy dziką polską przyrodę. W środę udaliśmy się na wycieczkę do Łańcuta i do Rzeszowa, wędrując m.in. Podziemną Trasą Turystyczną, a ostatni dzień był okazją do zwiedzenia Pałacu Czartoryskich w Sieniawie oraz do zapoznania się z procesem produkcji drzwi w fabryce GRASP w Piganach.Ostatni tydzień był dla wszystkich uczestników czasem intensywnych zajęć i bardzo pozytywnych emocji, które pozostaną z nimi na długo, motywując do kontynuacji Planu Erasmusa naszej placówki. Po raz pierwszy pełniliśmy funkcję instytucji przyjmującej, dlatego też najbardziej cieszy nas zadowolenie hiszpańskich gości, którzy chcieli zostać w Sieniawie jeszcze kilka dni dłużej… gdyż Sieniawa kojarzy się im nie tylko ze świetnym zapleczem sportowym i edukacyjnym, ale przede wszystkim z polską gościnnością, której doświadczali na każdym kroku.

  • Hiszpańskie uczennice
   • Hiszpańskie uczennice w Sieniawie

   • 11.03.2023
   • Carla i Diana to hiszpańskie uczennice ze  szkoły partnerskiej IE Mare de Deu del Portal, z miasteczka Batea, które w dniach 21.02-24.03.2023 realizują ponad miesięczny program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki.  Dziewczynki uczą się głównie z klasą 8a, mając też okazję do integracji z pozostałymi klasami. Realizują także przydzielone im przez szkołę hiszpańską projekty kulturowe o Polsce oraz inne zadania edukacyjne. Celem pobytu Carli i Diany w Sieniawie jest poznanie przez nich polskiej szkoły, kultury i tradycji oraz rozwój umiejętności językowych. 

    Realizują także przydzielone im przez szkołę hiszpańską projekty kulturowe o Polsce oraz inne zadania edukacyjne. Celem pobytu Carli i Diany w Sieniawie jest poznanie przez nich polskiej szkoły, kultury i tradycji oraz rozwój umiejętności językowych.

  • Zabawa karnawałowa klas 0-III
   • Zabawa karnawałowa klas 0-III

   • 11.03.2023
   • Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 15 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie i wychowawcy klas  0 – III. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Stołówka wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana balonami zachęcała do wesołej zabawy.

    Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. W szkole zaroiło się od supermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, trolle i wiele, wiele innych w pięknych maskach karnawałowych. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, budzili podziw. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez p. Piotra Majchra, wszyscy bawili się doskonale. Wspólne zabawy urozmaiciły ten wyjątkowy dzień, a były to: pociągi do Warszawy, kaczuszki, jednobarwne kółeczka i wspólne śpiewy znanych przebojów. Niespodziankę zrobili uczniowie klas 0 – III zatańczyli w parach twista. Po zabawie tanecznej wszyscy udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 1273