• Tadeusz Kościuszko nobilituje Bartosza Głowackiego
   • Dzień Patrona

   • 28.07.2023
   • W pierwszym dniu obchodów Dnia Patrona uczniowie prezentowali swoje umiejętności w ramach szkolnej zabawy „Mam talent”. Na początku po rozdaniu nagród za konkurs plastyczny na temat Patrona szkoły został zaprezentowany spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Pani Reginy Krzemińskiej Oglądnij prezentację  >>>

    „W ramach prezentacji talentów uczniowskich, klasa III a, pod kierunkiem Pani Elżbiety Majcher, zaprezentowała występ akrobatyczno-taneczny.” Oglądnij film>>>

    Drugi dzień Święta Patrona Szkoły- 7 czerwca 2023 r. rozpoczął się od udziału całej społeczności szkolnej w uroczystej Mszy Świętej. Dalsze obchody odbywały się w sali CKSiR „Sokół„. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Pan Adam Woś, Z- ca Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pan Sebastian Padiasek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Chamik.

    Podczas uroczystości rozdano nagrody za udział w multimedialnym konkursie o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki oraz Międzyklasowym Konkursie Wiedzy o Patronie, a także konkursie multimedialnym o dobroczyńczy naszej szkoły Kazimierzu Michalskim.

    Przedstawiono wyróżnione prezentacje w wykonaniu Julii Dziki z kl. VI b i Sebastiana Bartusia z kl. VIII c.

    Na chwilę przeniesiono się też w czasy, w których żył Patron naszej szkoły Tadeusz Kościuszko. Uczniowie przygotowani przez Panię Ewę Pieniecką i Iwonę Kołtowską, w przedstawieniu teatralnym, przybliżyli Jego postać. Oglądnij prezentację>>>

    Na scenie pojawiły się też laureatki Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej.  Dalsza część uroczystości to udział w Ogólnopolskim Projekcie Profilaktycznym ” Nie zmarnuj swojego życia” w wykonaniu hip- hopowego zespołu #RYMcerze.

  • Erasmus+
   • Erasmus+ Podsumowanie wizyty w Sieniawie

   • 12.03.2023
   • Uczniowie z hiszpańskiej szkoły partnerskiej IE Mare de Deu del Portal zakończyli swój pobyt w naszym miasteczku. Carla i Diana przez 3 kolejne tygodnie nadal będą uczyć się w Szkole Podstawowej w Sieniawie, więc przed nami jeszcze sporo okazji do wspólnego spędzania czasu i wymiany międzykulturowej.  W ostatnich dniach pobytu rozpoczęliśmy pracę projektową dotyczącą przedsiębiorczości- uczniowie w grupach przygotowywali się do utworzenia katalogów polskich produktów, które chcieliby sprzedać za granicą. W tym celu udali się do miejscowych sklepów, by wybrać odpowiednie produkty oraz porównać m.in. ich ceny i wagę. Katalog w wersji online powstanie w Hiszpanii, gdzie nastąpi podsumowanie działań związanych z przedsiębiorczością.

    Program kulturowy obejmował wizytę w Nadleśnictwie- dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś Hiszpanie po raz pierwszy mieli okazję spróbować pieczonych na patyku kiełbasek (z pewnością było to najciekawsze dla nich doświadczenie tego dnia). Z pomocą naszych przewodników posadziliśmy także cisy oraz podziwialiśmy dziką polską przyrodę. W środę udaliśmy się na wycieczkę do Łańcuta i do Rzeszowa, wędrując m.in. Podziemną Trasą Turystyczną, a ostatni dzień był okazją do zwiedzenia Pałacu Czartoryskich w Sieniawie oraz do zapoznania się z procesem produkcji drzwi w fabryce GRASP w Piganach.Ostatni tydzień był dla wszystkich uczestników czasem intensywnych zajęć i bardzo pozytywnych emocji, które pozostaną z nimi na długo, motywując do kontynuacji Planu Erasmusa naszej placówki. Po raz pierwszy pełniliśmy funkcję instytucji przyjmującej, dlatego też najbardziej cieszy nas zadowolenie hiszpańskich gości, którzy chcieli zostać w Sieniawie jeszcze kilka dni dłużej… gdyż Sieniawa kojarzy się im nie tylko ze świetnym zapleczem sportowym i edukacyjnym, ale przede wszystkim z polską gościnnością, której doświadczali na każdym kroku.

  • Hiszpańskie uczennice
   • Hiszpańskie uczennice w Sieniawie

   • 11.03.2023
   • Carla i Diana to hiszpańskie uczennice ze  szkoły partnerskiej IE Mare de Deu del Portal, z miasteczka Batea, które w dniach 21.02-24.03.2023 realizują ponad miesięczny program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki.  Dziewczynki uczą się głównie z klasą 8a, mając też okazję do integracji z pozostałymi klasami. Realizują także przydzielone im przez szkołę hiszpańską projekty kulturowe o Polsce oraz inne zadania edukacyjne. Celem pobytu Carli i Diany w Sieniawie jest poznanie przez nich polskiej szkoły, kultury i tradycji oraz rozwój umiejętności językowych. 

    Realizują także przydzielone im przez szkołę hiszpańską projekty kulturowe o Polsce oraz inne zadania edukacyjne. Celem pobytu Carli i Diany w Sieniawie jest poznanie przez nich polskiej szkoły, kultury i tradycji oraz rozwój umiejętności językowych.

  • Zabawa karnawałowa klas 0-III
   • Zabawa karnawałowa klas 0-III

   • 11.03.2023
   • Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 15 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie i wychowawcy klas  0 – III. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Stołówka wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana balonami zachęcała do wesołej zabawy.

    Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. W szkole zaroiło się od supermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, trolle i wiele, wiele innych w pięknych maskach karnawałowych. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, budzili podziw. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez p. Piotra Majchra, wszyscy bawili się doskonale. Wspólne zabawy urozmaiciły ten wyjątkowy dzień, a były to: pociągi do Warszawy, kaczuszki, jednobarwne kółeczka i wspólne śpiewy znanych przebojów. Niespodziankę zrobili uczniowie klas 0 – III zatańczyli w parach twista. Po zabawie tanecznej wszyscy udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 7261