• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

WYJAZD DO PORTUGALII- RELACJA Z POBYTU (TYDZIEŃ 2)

Z WIZYTĄ W PORTUGALII (tydzień 2) – Obrigado !

 Działania projektowe w ramach Power – Ponadnarodowa mobilność uczniów dobiegają końca, nasze ostatnie dni w Portugalii spędziliśmy na zwiedzaniu tutejszych miast. Lizbonę, Fatimę i Sintrę mieliśmy okazję zobaczyć podczas dwudniowego wyjazdu na południe Portugalii. Mając ze sobą przewodnika – p. B. Łańcuckiego, wyjątkowo efektywnie wykorzystaliśmy czas przeznaczony na zwiedzanie. Zabytki stolicy Portugalii podziwialiśmy zarówno za dnia, jak i podczas wieczornego spaceru ulicami miasta, kończąc pobyt w Lizbonie w największym w Europie oceanarium. Z kolei Sintra urzekła nas swoim niepowtarzalnym krajobrazem, wpisanym na listę UNESCO – przepiękny park Regaleira z niezwykłą Studnią Inicjacji, grotami i budowlami, z pewnością zapamiętamy na długo.
W Barcelos kontynuowaliśmy zajęcia z gier planszowych wspólnie z miejscowymi uczniami, oglądaliśmy także auta biorące udział w międzynarodowym wyścigu, którego jeden z etapów odbywał się właśnie tutaj. Mimo wielu wrażeń nie zapomnieliśmy o urodzinach naszej koleżanki Emilki, która podczas pobytu w Portugalii skończyła 15 lat – Wszystkiego Najlepszego Emilko !
Program kulturowy obejmował także nadmorskie miasteczka Viana do Castelo (gdzie m.in. zwiedziliśmy Muzeum Czekolady) oraz Povoa de Varzim – mieliśmy tu okazję spróbować owoców morza i spędzić trochę czasu nad Oceanem Atlantyckim.
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczniemy rekrutację do kolejnego projektu międzynarodowego (tym razem Erasmus +), oto jak obecni uczestnicy zachęcają uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie do udziału w projekcie:

Emilia: Projekt jest świetną przygodą, w której nie tylko można udoskonalić swój język angielski i zwiedzić piękne miejsca, lecz także spędzić razem czas, poznając ludzi oraz kulturę innego kraju.

Laura: Uważam, że wyjazd był fajny – poznałam wielu sympatycznych ludzi i poćwiczyłam języki obce. Wyjazd do Portugalii był czymś nowym, polecam wszystkim.

Milena: Myślę, że warto wziąć udział w projekcie, ponieważ stanowi on dobrą okazję do doskonalenia poziomu języka angielskiego oraz ze względu na to, że można zwiedzić nowe miejsca.

Kacper: Zachęcam do wzięcia udziału w projekcie, podobało mi się wspaniałe miasto jakim jest Barcelos oraz nasz nocleg w Casa do Monte z basenem oraz kortem.

Mateusz: Według mnie projekt jest świetną okazją do doskonalenia j. angielskiego oraz umożliwia poznanie kultury innych krajów i ich zabytków.

Katarzyna: Podobał mi się najbardziej prywatny basen, mili ludzie oraz udoskonalenie języka angielskiego poprzez rozmawianie z obcokrajowcami.

Wojciech: Uważam, że uczestniczenie w projekcie jest dobrym sposobem na poprawienie umiejętności językowych i zwiedzenie nowych miejsc.

Nikola: Podobało mi się zwiedzanie oceanarium i domek, w którym mieszkaliśmy.

Fabian: Osobiście polecam uczestniczenie w takich projektach, poznałem wspaniałych ludzi oraz udoskonaliłem swoje umiejętności językowe, używając ich w terenie.

Celina: Uważam, że warto wziąć udział w projekcie, ponieważ można poznać nowe osoby, zwiedzić ciekawe zabytki oraz podnieść swój poziom języka angielskiego.

 

                                                                                  Katarzyna Drapała- koordynator projektu