• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu

ROK SZKOL. 2022/23

 Świąteczny  Kiermasz Bożonarodzeniowy

Siódmego i ósmego grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Sieniawie zapachniało świętami, a to za sprawą zorganizowanego po raz kolejny przez Szkolne Koło Wolontariusza – Świątecznego Kiermaszu Bożonarodzeniowy. W przygotowanie kiermaszu zaangażowali się wolontariusze, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz rodzice, a także pensjonariusze Środowiskowego Domu Opieki Społecznej. Na szkolnym kiermaszu można było podziwiać i kupić  wykonane różnymi technikami choinki, stroiki, rodzinę skrzatów, bombki choinkowe, ozdobnie pokolorowane pierniczki i aniołki. Każdy, kto chciał wesprzeć szczytny cel, znalazł coś dla siebie, rodziny lub bliskich. Wśród kupujących można było wyczuć atmosferę zbliżających się szybkim krokami świąt. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób świątecznych/10.402 zł/ przeznaczono na leczenie Poli Matuszek chorej na SMA

Dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro powraca………

Szkolny Klub Wolontariusza

 

Spektakl pt. „Opowieść wigilijna”.

Nasza zdolna młodzież należąca do Szkolnego Koła Wolontariatu przedstawiła spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Jak się okazuje nasza młodzież ma nie tylko wielkie serca do pomagania, ale również wielki talent aktorski!!!

 


Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje rodzicom i uczniom zaangażowanym w akcję pomocy dla ludności Ukrainy.
Zebrane rzeczy zostały już przekazane do pani Klaudii, która współpracuje z wolontariuszką we Lwowie. W miniony weekend transport ruszył na Ukrainę, pomoc trafi do osób, które tam pozostały. Mamy informacje, że część ludności, w tym dzieci, przebywa w schronach i oni najbardziej potrzebują wsparcia.
Dziękujemy też panu Robertowi Mazurowi z firmy Okna – Center Plus S.C. za transport zebranych rzeczy.

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariusza. W jego skład wchodzi wielu uczniów naszej szkoły Opiekę nad nim sprawuje od lat Pani Regina Krzemińska. Celem koła jest bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów i rodziców na rzecz potrzebujących. Taka działalność uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. W roku szkolnym 2020/21 Szkolne Koło Wolontariusza przeprowadzało akcje:

-Kiermasz – 4 i 5 kwietnia

ŚWIĄTECZNY  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 

Kiermasz książek, bajek i zabawek

Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował również:

  • spotkania uczniów klas IV-VIII z ks.Stawarskim pracującym w Kazachstanie. Ksiądz opowiadał o warunkach życia rówieśników, o tym z jakim trudnościami borykają się jego podopieczni;
  • Akcje pomocy koleżeńskiej w klasach IV-VIII.

– Więcej informacji o działalności Szkolnego Koła Wolontariusza >>>