• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

SŁOWACY W SIENIAWIE

VITAJTE!

Podczas  tegorocznych obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki, gościliśmy grupę uczniów oraz nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z PecovskejNovejVsi.

Ten pełen atrakcji dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia programu artystycznego MAM TALENT, w którym uczniowie sieniawskiej szkoły zaprezentowali swoje muzyczne, taneczne i aktorskie talenty.  Następnie nasi goście wybrali się  na wycieczkę po Sieniawie- kościół parafialny, krypta rodu Czartoryskich, zespół pałacowo-parkowy i wieża ratuszowa to główne atrakcje, które mogli oni zobaczyć spacerując po naszym pięknym miasteczku. Zwiedzanie zakończyło się w budynku miejscowej szkoły podstawowej, Słowacy z ogromnym zainteresowaniem oglądali sale lekcyjne i pomoce dydaktyczne, z ciekawością pytając o różne kwestie  związane z pracą i nauką w polskich szkołach.

Najciekawszym punktem programu okazało się spotkanie integracyjne na Witoldówce, gdzie uczniowie ze Słowacji mieli okazję spotkać się z miejscowymi uczniami, reprezentowanymi przez IV Drużynę Harcerską ?Sokoły?. Wspólne zabawy, gry sportowe i rozmowy sprawiły, że bariery językowe przestały istnieć.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom z PecovskiejNovejVsi za czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze oraz za cenną wymianę doświadczeń. D?AKUJEM  VAM!      DOVIDENIA