• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Rozpoczął się nowy rok szkolny

           2.09.2019r.na hali sportowej SP w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość poprzedziła msza św. odprawiona przez księdza proboszcza Jana Grzywacza i towarzyszących mu księży wikarych.

          Akademię rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów  szkół i odśpiewaniem hymnu  państwowego. Następnie dyrektor szkoły p. Jadwiga Majcher powitała przybyłych na uroczystość zaproszonych gości na czele z burmistrzem p. Adamem Wosiem, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistów.

         W tym niewątpliwie radosnym dniu nie wolno było zapomnieć o historycznym  wydźwięku bieżącej daty. Oto właśnie 1.09.2019r. minęła 80. rocznica wybuchu II WOJNY ŚWATOWEJ. 80 lat temu polskie dzieci nie usiadły w ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków i wybuchy bomb. W hołdzie bohaterom ( pod kierunkiem nauczycieli: Krystyny Pieczonki, Joanny Mazur, Elżbiety Majcher, Bogusława Bartusia i Piotra Majchra) przygotowane zostało widowisko poetycko- muzyczne, pamiętając o tym, że dramat II wojny św. Jest nie tylko podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń.   Na scenie brawurowo zaprezentowali się  w wojskowych mundurach uczniowie klas VI I VII recytujący wiersze K.I. Gałczyńskiego, A. Słonimskiego. K.K. Baczyńskiego i W. Broniewskiego. Całość dopełniły piosenki żołnierskie w wykonaniu solistek z klas VIII. Końcowym akcentem był pokaz taneczny uczennicy z klasy V Emilii Mączki.

      Po części artystycznej głos zabrali kolejno: burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa p. Adam Woś, sekretarz p. Barbara Matyja i dyrektor ZOSiP p. Wacław Kondyra. W swoich wystąpieniach m.in. złożyli gratulacje nowo powołanej dyrektor szkoły p. Jadwidze Majcher a także   serdecznie podziękowali za wieloletnią pracę dotychczasowemu dyrektorowi p. Krzysztofowi Kolasie. Na tym część oficjalną zakończono. Uczniowie wraz wychowawcami udali się do klas w celu omówienia spraw organizacyjnych.

     Tak minął pierwszy dzień roku szkolnego 2019/2020.

Krystyna Pieczonka