• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Realizacja projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

#LaboratoriaPrzyszłości#SPSIENIAWA#ClassVR#audio-wideo#LEGO#ScottieGo#microbit#Photon#drukarka3DSkrilab

Realizacja projektu LABORATORA PRZYSZŁOŚCI

W miesiącu wrześniu stawialiśmy pierwsze kroki w obsłudze okularów ClassVR od firmy Aktin, Scottie Go, microbit, LEGO Education SPIKE Prime – zestaw podstawowy do budowy robotów, drukarki 3 D Skrilab. Do robienia zdjęć uczniów wykorzystujących sprzęt LP użyliśmy aparatu zakupionego w ramach wyposażenia podstawowego Laboratoriów Przyszłości (sprzęt audio-wideo).

Klasy 1-3 uczyły się również obsługiwać roboty Photon,, które są najbardziej zaawansowanymi technologicznie robotami edukacyjnymi na rynku. Zabawa z robotami to nie tylko nauka programowania, ale również okazja do świetnej zabawy.

W kolejnych miesiącach uczniowie będą doskonalić umiejętności w zakresie obsługi drukarki 3 d, okularów ClassVR, robotów Photon, Scottie go, mimkrokontrolerów i sprzętu audio-wideo.

Laboratoria przyszłości to możliwości rozwoju kluczowych kompetencji (technicznych, informatycznych, matematycznych, umiejętności pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, posługiwania się językami obcymi), ale także okazja do kreatywnej zabawy dla uczniów i nauczycieli.