• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, pasowanie na ucznia. 26 października 2022 r. w sali widowiskowej „Sokół” pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie  ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor wielkim niebieskim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez szczerych życzeń, dyplomów, upominków i pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Pani A. Bednarz, Pani M. Marcichów i Pani Z. Nowak, obsługa techniczna Pan Piotr Majcher, dekoracje Pan Bogusław Bartuś, opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała Pani Iwona Kołtowska.          

Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w tak ważnym dla nich dniu.