• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Dzień Papieski

„Papież nie może pozostać więźniem Watykanu. Chcę pójść do każdego …od koczownika na stepie do zakonników i zakonnic w ich konwentach…
Pragnę przekroczyć próg każdego domu
”- to słowa Jana Pawła II, którymi pani dyrektor Jadwiga Majcher rozpoczęła uroczystość Dnia Papieskiego, wyjątkowo uroczyście obchodzonego 30 października 2021roku w naszej parafii. W tym dniu z rąk dostojnego gościa  – Metropolity Lwowskiego  księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego –  przyjęliśmy relikwie Ojca Świętego.
Kolejnym elementem uroczystości był montaż słowno-muzyczny „Dlatego święty” przygotowany przez uczniów: Oliwię Ceglak, Michała Jarosza, Anetę Korchowiec, Franciszka Kubajewskiego, Martynę Markiewicz, Zuzannę Mazurek, Piotra Nagórnego, Lenę Pisarczyk, Michała Salwę, Huberta Tołpę. Piosenki zaśpiewały: Paulina Dyrda, Aleksandra Otręba, Zofia Stawarska, Anna Świąder. Uczniowie pracowali pod kierunkiem: siostry Ireny Paluch i pań: Iwony Kołtowskiej i Agnieszki Szykuły.Przedstawienie spotkało się z wielkim aplauzem, słowa wypowiadane przez papieża Polaka i piękne piosenki wywołały wzruszenie, niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku.