• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy  po nowości wydawnicze! – nowe informacje na stronie biblioteki szkolnej

W pierwszych miesiącach roku szkolnego 2022/2023 zakupiliśmy nowości  wydawnicze w ramach projektu ministerialnego – około tysiąca książek dla dzieci i młodzieży. Są wśród nich: bajki, fantastyka, przewodniki, poradniki, ulubione serie literackie dla najmłodszych. Zapraszamy, każdy znajdzie coś dla siebie!

WIĘCEJ PRPOZYCJI KSIĄŻEK DO WYPOŻYCZENIA >>>

 

Ferie z Franklinem

W bibliotece szkolnej, tuż przed feriami odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Dzieci oddziału przedszkolnego 0b wysłuchały krótkiej historyjki o zimowych przygodach  Franklina. Po przeczytaniu odbyła się pogadanka na temat: ,,Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe”. WIĘCEJ INFORMACJI >>>

Stypendia za rok szkolny 2021/2022 >>>

Najlepsi uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Sieniawie, po raz jedenasty zostali uhonorowani poprzez wręczenie Stypendiów im. Kazimierza Michalskiego za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia są przyznawane i fundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie. WIĘCEJ INFORMACJI >>>

Realizacja projektu LABORATORIA PRZYSZŁOSCI >>>

ZAJĘCIA DODATKOWE Z JĘZYKA CHIŃSKIEGO  – innowacja pedagogiczna – opis innowacji JĘZYK CHIŃSKI

KONKURS NA LOGO SZKOŁY

SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH, KURATORYJNYCH, TEMATYCZNYCH W ROKU SZKOL. 2021/2022

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów
w konkursach przedmiotowych i tematycznych.
  Więcej informacji >>>

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Występ został powtórzony 3 maja w kościele parafialnym w ramach gminnych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. Akademię przygotowały p.Ewa Pieniecka i p. Iwona Kołtowska.   Więcej informacji >>>

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje rodzicom i uczniom zaangażowanym w akcję pomocy dla ludności Ukrainy. >>>

Językowy Projekt Multimedialny

W marcu tego roku,  14 uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w VIII edycji konkursu „Językowy Projekt Multimedialny”, organizowanego przez nauczycieli języków obcych.

Więcej informacji >>>

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

Niepokój związany z wojną w Ukrainie, który odczuwamy w ostatnich dniach, udziela się również dzieciom. Dzieci przysłuchują się rozmowom dorosłych, przeglądają wiadomości w mediach i w internecie, a czasami nawet oglądają zdjęcia i filmy prosto z frontu. Naszym obowiązkiem, oprócz pomagania uchodźcom oraz dbania o siebie i bliskie nam osoby dorosłe, jest udzielenie wsparcia naszym dzieciom i młodzieży . Musimy tłumaczyć im obecną sytuację, nauczyć je rozróżniać prawdę od fałszu, rozmawiać z nimi, obserwować ich zachowanie i koić nerwy.

Film i więcej informacji>>>

NASZE DZIAŁANIA

O działalności szkoły można znaleźć informacje na wielu stronach takich jak: sukcesy uczniów, projekty szkolne, stypendia … Postanowiliśmy jednak zebrać najbardziej  ważne bieżce informacje  z zakresu ostatniego półrocza nauki szkolnej na stronie NASZE DZIAŁANIA. Wszystkie te stony razem mogą naszemu czytelnikowi pomóc poznać bardziej całościowy obraz naszej pracy.

 

Więcej informacji>>>

SUKCESY  NASZYCH  UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7a – Iga Tasior zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” ( uczennicę przygotowuje P. Ewa Pieniecka), a Paweł Kolczak z klasy 8a do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z matematyki ( ucznia przygotowuje P. Dorota Gancarz-Pich).

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

CKSiR „Sokół” w Sieniawie zaprasza uczniów szkoły podstawowej do aktywnego spędzenia ferii zimowych

Więcej informacji>>>

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

W naszej szkole w lutym będziemy realizować różne przedsięwzięcia związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Naszym celem są działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O  DBI->>>

30. Finał WOŚP

W trakcie 30. Finału WOŚP na terenie MiG Sieniawa kwestowali uczniowie SP w Sieniawie oraz SP w Rudce. Dodatkowo stacjonarne puszki naszego sztabu znajdowały się w sklepach: „Groszek”, „Delikatesy Centrum” oraz „Lewiatan” na terenie naszej gminy oraz w supermarkecie „Groszek” w Tryńczy.

WIĘCEJ INFORMACJI>>>

 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie w rządowym programie Laboratoria przyszłości

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie przystąpiła do rządowego programu „Laboratoria przyszłości”-inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach programu nasza szkoła  otrzymała dofinansowanie w kwocie 122 700,00 zł bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

WIĘCEJ INFORMACJI >>>


„WIEDZA TO DROGOCENNY SKARB …”

STYPENDIA IM. KAZIMIERZA MICHALSKIEGO ZA BARDZO DOBRE WYNIKI W NAUCE LUB WYBITNE OSIĄGNIĘCIA

 Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie przyznało uczniom i absolwentom stypendia im. Kazimierza Michalskiego za bardzo dobre wyniki w nauce lub wybitne osiągnięcia.

WIĘCEJ INFORMACJI >>>