• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Święto historii i języka ojczystego

?Po polsku o historii? – takie hasło przyświecało organizatorom VI Dyktanda Niepodległościowego, do którego przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie  im. T. Kościuszki.

Dyktando skierowane było do uczniów i nauczycieli województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Pisanie tradycyjnego dyktanda to nie tylko nauka zasad ortografii i interpunkcji, ale również okazja do poznania historii  i narodowej tradycji, refleksja nad językiem ojczystym,  a także  doskonały sposób do uczczenia 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs został przeprowadzony przez nauczycieli języka polskiego 16 października 2018r. w dwóch  kategoriach wiekowych: klasy IV ? VI oraz klasy VII- VIII szkoły podstawowej. W tekstach do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

 Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się  i uzyskały tytuł laureata Konkursu dwie uczennice: Karolina Ożga z klasy VII b (zajęła 3 miejsce w kategorii klasy VII ? VIII szkoły podstawowej ? opiekun naukowy Małgorzata Pisarczyk) oraz Julia Staniak z klasy VI a (zajęła 9 miejsce w kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej ? opiekun naukowy Krystyna Pieczonka).

Uroczystym podsumowaniem Konkursu była gala oraz wręczenie dyplomów  i nagród, która odbyła się w Rzeszowie 14 listopada 2018 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego.

Cieszymy się z ogromnego sukcesu uczennic i gratulujemy pięknej postawy patriotycznej.

            Koordynatorzy VI Dyktanda Niepodległościowego ?Po polsku o historii?:

            Małgorzata Pisarczyk, Jadwiga Majcher