• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Świąteczne życzenia: SIENIAWA- PECOVSKA NOVA VES

Szkoła Podstawowa w Sieniawie od kilku lat współpracuje ze słowacką szkołą w PecovskejNovejVsi. Uczniowie naszych szkół mieli okazję wzajemnie się odwiedzić i porozmawiać osobiście, wykorzystując swoją znajomość języka angielskiego.Dzięki współpracy nauczycielek języka angielskiego (pani Beaty Banasovej oraz pani Katarzyny Drapała), uczniowie wspólnie realizowali projekt na platformie eTwinning.

Wspólnym pomysłem jest także wysyłanie do naszych szkół kartek wielkanocnych i bożonarodzeniowych, wykonywanych własnoręcznie przez uczniów, które zawierają  życzenia w kilku językach: słowackim, polskim, angielskim i niemieckim. Zamierzamy kontynuować ten zwyczaj
w latach kolejnych, gdyż jest on świetną okazją do zaprezentowania przez uczniów ich kreatywności i zdolności językowych.

Wszystkie kartki otrzymane od naszych słowackich kolegów można obejrzeć na gazetce znajdującej się na szkolnym korytarzu, zaś kartki wykonane przez sieniawskich uczniów prezentujemy na zdjęciach, które otrzymaliśmy od pani Beaty Banasovej.

Zachęcamy do ich obejrzenia.