• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Spotkanie z wolontariuszkami

Uczennica naszej szkoły Justyna Marczewska oraz jej koleżanka Justyna Kołodziej to wolontariuszki, które wyjechały na misję do Cochabamby  miasta w Boliwii. Jaki był ich cel? Wolontariuszki pomagały kobietom w Domu Samotnej Matki prowadzonym przez siostry Albertynki. Wyjeżdżając na misję zostawiły swoją ojczyznę, rodzinę i przyjaciół, aby nieść pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują.

Obie Justyny chętnie dzielą się przeżyciami z misji z uczniami naszej szkoły. Drugiego grudnia bieżącego roku odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego dziewczyny opowiedziały o tym jak wygląda codzienne życie w Domu Samotnej Matki i jak trudny start mają nowonarodzone boliwijskie dzieci. Atrakcją były zdjęcia oraz pamiątki z misji, które wolontariuszki zabrały ze sobą na spotkanie z uczniami.

Nasi szkolni wolontariusze nie mogli zostawić potrzebujących bez pomocy, dlatego też w tamtym roku  został zorganizowany kiermasz świątecznych ozdób

i słodkości pt. ,, Zostań Mikołajem dla dzieci z Boliwii „, w którą zaangażowała się cała placówka! Pieniądze zostały oczywiście przekazane dla dzieci, którymi opiekuje się Justyna.

Przed młodymi wolontariuszami z SP w Sieniawie mnóstwo pracy. Pod czujnym okiem opiekunów realizują kolejne wyznaczone przez siebie zadania związane z pomocą potrzebującym. Oby tak dalej!