• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Spotkanie z animatorką w bibliotece szkolnej.

W dniu 2 marca 2023 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Sieniawie odbyło się spotkanie z Panią Beatą Krawiec- animatorką i specjalistką ds. promocji i reklamy Księgarni Nova w Przeworsku. Uczniowie klasy Ib zapoznali się ze znaczeniem czytania i rolą książki w życiu młodego człowieka. W zabawny sposób dowiedzieli się jak pracuje ich mózg podczas czytania. Brali aktywny udział w wesołej inscenizacji bajki o Czerwonym Kapturku, wcielając się w postacie z bajek.
Starsi uczniowie klasy Vb mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii, na której poznali dzieje pisma węzełkowego Kipu Inków, klinowego- sumeryjskiego pisanego na glinianych tabliczkach przywiezionych z Iraku czy hieroglifów. Poznali też dzieje oręża  i rodzaje broni oraz umundurowania z różnych okresów działania Wojska Polskiego. Wydarzenia historyczne ubarwione były ciekawymi anegdotami i zobrazowane rekwizytami, które można było dotknąć i ubrać.
Zajęcia w oryginalnej, aktywnej formie przebiegały w miłej atmosferze. Dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele emocji i wrażeń, widocznych na zdjęciach.

Dziękujemy pełnej charyzmy Pani Beacie Krawiec

za wspólny, owocnie spędzony czas, liczymy na kolejne spotkania