• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Informacja o wykorzystaniu 100 % środków

Informacja o wykorzystaniu 100 % środków przyznanych w ramach Laboratoriów Przyszłości

Krótki opis programu

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie r. wykorzystała

100 % środków przyznanych w ramach programu Laboratoria przyszłości i zakupiła wyposażenie podstawowe i dodatkowe , tj. drukarkę 3 D z pracownią druku, gimbal do aparatu fotograficznego i kamery, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy, zestaw oświetleniowy, laptop do obsługi drukarki, tablet do obsługi robota, mikroport, modułowe pracownie przyrodnicze Moduł Powietrze, roboty Photon, LEGO® Education SPIKE™ Prime – zestaw podstawowy, ClassVR – wirtualne laboratorium przedmiotowe z 5 letnim dostępem do portalu lekcji wirtualnych.