• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

PLANOWANA AKCJA STRAJKOWA

Sieniawa 03.04.2019 r.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki informuje, że w dniu 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) z dużym prawdopodobieństwem, rozpocznie się AKCJA STRAJKOWA nauczycieli uczących w naszej szkole i będzie trwała aż do odwołania.

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, które zgodnie z planem lekcji, w tym trudnym okresie, mają prowadzić nauczyciele przystępujący do strajku, zostaną odwołane.

W związku z powyższym zwracam się z serdeczną  prośbą do Państwa Rodziców o zapewnienie, na czas trwania akcji strajkowej, w miarę swoich możliwości, opieki nad dziećmi w domu.

Jednocześnie proszę o śledzenie doniesień medialnych dotyczących rokowań prowadzonych między rządem a organizacjami związkowymi. W przypadku zmiany decyzji dotyczącej strajku znajdziecie tam Państwo stosowne informacje. Równocześnie od godz. 7.00 w poniedziałek będzie czynny telefon szkolny: 16 622 71 21, gdzie można dopytać o szczegóły. Informacja o zmianach dotyczących akcji strajkowej ? odwołania, zakończenia, będzie umieszczona na stronie internetowej szkoły.

W sprawie egzaminu ósmoklasisty zostaną podjęte wszelkie możliwe starania, aby został on przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Rodzice, którzy nie otrzymają komunikatu od dyrektora szkoły lub komunikat do nich nie dotrze, że nauczyciele przystępują do strajku, mogą przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie spotkają się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka. Na czas trwania lekcji zostanie mu zapewniona opieka świetlicowa, prowadzona przez osoby mające przygotowanie pedagogiczne. Dla tych dzieci, które przyjdą do szkoły i mają opłacone obiady, kuchnia będzie wydawać posiłki.