• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Pasowanie pierwszoklasistów

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I
w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki

 

Pasowanie uczniów kl. I b – więcej zdjęć

Jak co roku, 26 października 2021 roku, w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej.
23 uczniów z klasy 1 b pod czujnym okiem wychowawczyni Joanny Siutyła przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Wszyscy dzielnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
26 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali CKSiR „Sokół” w Sieniawie wykonana przez Pana Bogusława Bartusia – wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczennica klasy 7 c Andżelika Chamik powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Adama Wosia, Panią sekretarz gminy Barbarę Matyję, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Martę Chamik, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której „oddała głos”.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Popisali się znajomością wiedzy o naszej ojczyźnie. Znajomość przepisów ruchu drogowego, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej, potrzeba szanowania naszej planety, pięknie zaśpiewane piosenki, aktorskie wykonanie scenek z życia szkoły to dowód, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. Niezwykle wzruszającą chwilą podczas uroczystości było podziękowanie rodzicom. Przy dźwiękach pięknego utworu dzieci wręczyły im kwiaty.
Kolejnym pięknym elementem uroczystości była prośba rodziców o pasowanie ich pociech i wręczenie Pani dyrektor Jadwidze Majcher ogromnego ołówka.
Pani Dyrektor pogratulowała uczniom pięknego występu. Nie kryła radości z tego jak dużo dzieci wiedzą i potrafią.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jadwiga Majcher dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.
Następnie Pan Burmistrz Adam Woś i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Chamik życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce. Do życzeń „dołączyli” słodkie upominki.
Rodzice obdarowali swoje pociechy prezentami. Na ręce wychowawczyni przekazali wspaniały dar -chustę animacyjną, która będzie służyć dzieciom podczas zajęć. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

W roku szkolnym 2021/2022 uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy 1 b:

Patrycja Ciurko
Oliwia Czopik
Oliwier Czopik
Julita Dąbek
Paweł Dąbrowski
Leon filip
Błażej Goch
Hubert Korszniak
Kacper Matusz
Michał Mazurek
Szymon Nic
Miłosz Organiszczak
Zuzanna Pieniążek
Tomasz Piętowski
Klaudia Pigan
Oliwia Rzewuska
ELiza Sęk
Olivier Sieradzki
Jakub Sroka
Kacper Stanek
Kornelia Szewczyk
Bartłomiej Trojak

wychowawca: Joanna Siutyła

Pasowanie uczniów klasy I a – więcej zdjęć

Uroczystość pasowania na stałe została włączona do kalendarza uroczystości naszej szkoły. Jest to przeżycie nie tylko dla samych dzieci, ale takżedla ich rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów.27 października 2021 roku 24 dzieci z klasy I A zostało włączonych do społeczności uczniowskiej. Uroczystość odbyła się w CKSiR ,,Sokół” w Sieniawie. Dzieci w krótkiej części artystycznej wykazały się znajomością zasad ruchu drogowego, praw i obowiązków ucznia oraz wiedzą o Polsce. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz MiG Sieniawa pan Adam Woś, Sekretarz Gminy pani Barbara Matyja oraz wicedyrektor szkoły pan Leszek Buniowski.W obecności zaproszonych gości dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystego Pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki dokonała dyrektor szkoły pani Jadwiga Majcher. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

wychowawca: Genowefa Wikiera