• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Pasowanie na uczniów klas pierwszych

25 października 2017 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Sieniawie. To wydarzenie zawsze wzbudzało wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to pierwszoklasiści dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

 

35 uczniów klas  Ia i Ib przedstawiło program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców : Tomasza Dąbrowskiego i Elżbiety Majcher. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne,  recytatorskie i taneczne.  Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej jak i zasad ruchu drogowego. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i zaśpiewaniu hymnu państwowego  nastąpiło uroczyste ślubowanie, po którym dyrektor szkoły p. Krzysztof Kolasa dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci,

a następnie wraz z wychowawcami klas  wręczył pamiątkowe dyplomy.

Po pasowaniu dyrektor szkoły wszystkim pierwszakom  złożył życzenia wielu sukcesów  w murach  naszej szkoły, a ich rodzicom pogratulował wspaniałych pociech. Oficjalna część  uroczystości zakończyła się wykonaniem  pamiątkowych zdjęć  i uczniowie z wychowawcami  udali się do klas na słodki poczęstunek.

Opracowała: Elżbieta Majcher

Zobacz galerię zdjęć