• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

#LaboratoriaPrzyszłości#SPSIENIAWA#ClassVR#audio-wideo#LEGO#ScottieGo#microbit#Photon#drukarka3DSkrilab

Realizacja projektu LABORATORA PRZYSZŁOŚCI

ROK SZKOL. 2022/23

WRZESIEŃ

 

W miesiącu wrześniu stawialiśmy pierwsze kroki w obsłudze okularów ClassVR od firmy Aktin, Scottie Go, microbit, LEGO Education SPIKE Prime – zestaw podstawowy do budowy robotów, drukarki 3 D Skrilab. Do robienia zdjęć uczniów wykorzystujących sprzęt LP użyliśmy aparatu zakupionego w ramach wyposażenia podstawowego Laboratoriów Przyszłości (sprzęt audio-wideo).

Klasy 1-3 uczyły się również obsługiwać roboty Photon,, które są najbardziej zaawansowanymi technologicznie robotami edukacyjnymi na rynku. Zabawa z robotami to nie tylko nauka programowania, ale również okazja do świetnej zabawy.

W kolejnych miesiącach uczniowie będą doskonalić umiejętności w zakresie obsługi drukarki 3 d, okularów ClassVR, robotów Photon, Scottie go, mimkrokontrolerów i sprzętu audio-wideo.

Laboratoria przyszłości to możliwości rozwoju kluczowych kompetencji (technicznych, informatycznych, matematycznych, umiejętności pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, posługiwania się językami obcymi), ale także okazja do kreatywnej zabawy dla uczniów i nauczycieli.

 

ROK SZKOL. 2022/23

PAŹDZIERNIK

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosci

W miesiącu październiku w czasie zajęć z uczniami wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Uczniowie:

  • poznawali obsługę sprzętu elektronicznego i środowiska programistycznego w celu stworzenia układu do mierzenia stężenia pyłów w powietrzu w ramach pakietu BADANIE ZANIECZYSZCZEŃ PYŁOWYCH (jednym z elementów jest mikrokontroler micro:bit),
  • pracowali z robotem Photon,
  • odkrywali możliwości gogli ClassVR,
  • budowali roboty LEGO Education SPIKE Prime,
  • uczyli się obsługiwać drukarkę 3D Skrilab.

W czasie Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Języków Obcych i w czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych był wykorzystywany sprzęt audio-wideo.

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosci

ROK SZKOL. 2022/23

listopad

W listopadzie w czasie zajęć z uczniami wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.  Uczniowie pracowali z płytką microbit, Photonem, Scottie Go, Lego Education SPIKE Prime, odkrywali możliwości gogli ClassVR, uczyli się obsługiwać sprzęt audio-wideo ( w czasie prób kółka teatralnego).

 

ROK SZKOL. 2022/23

grudzień

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosci

W grudniu  w czasie zajęć z uczniami wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.  Robot Photon służył do kilkugodzinnej nauki programowania w czasie rewalidacji. Uczniowie klas siódmych odkrywali wirtualny świat dzięki wysokiej klasy goglom ClassVR. Uwiecznienie prób kółka teatralnego było możliwe dzięki sprzętowi audio-wideo. Uczniowie nagrali także za pomocą kamery z LP przedstawienie świąteczne – Opowieść Wigilijna.

 

ROK SZKOL. 2022/23

styczeń

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosci

W styczniu uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości w czasie zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych i przerw. Nowoczesny głośnik w każdym dniu służył kółkowi tanecznemu. Uczniowie aparatem fotograficznym LP dokumentowali swoje zdolności kulinarne. Sprzęt audio – wideo pozwolił także na uwiecznienie wielu przedstawień .

 

 

ROK SZKOL. 2022/23

luty

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosci

W lutym uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości w czasie zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz przerw.  Sprzęt audio – wideo pozwolił na uwiecznienie pięknych chwil z zabawy karnawałowej oraz wspaniałych meczy dostarczających mnóstwo emocji. Uczniowie mogli także dokumentować aparatem  dodatkowe zajęcia z szydełkowania i kostki Rubika. W czasie lekcji informatyki uczniowie rozwijali swoje kompetencje w zakresie programowania robotów Photon.