• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ DO DYNOWA?

Uczniowie klasy IIIb, IVa oraz IVb  Szkoły Podstawowej w Sieniawie,  mieli możliwość skorzystania z zaproszenia Starosty Powiatu Przeworskiego i wzięcia udziału w obchodach Jubileuszu 115-lecia  Przeworskiej Kolei Dojazdowej. Sponsorem wycieczki był także Urząd Miasta i Gminy Sieniawa.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się na stacji kolei wąskotorowej Przeworsk ?Wąski?, skąd w asyście żołnierzy udaliśmy się w podróż do Dynowa. Chętnie skorzystaliśmy z  pięknej wrześniowej pogody, która  zachęcała do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Na wszystkich uczestników czekało wiele niezapomnianych atrakcji- m. in. rekonstrukcja historyczna z czasów powstania kolei, opieka troskliwej pielęgniarki oraz ochraniający pociąg żołnierze.

Końcowa stacja Dynów okazała się miejscem świetnie przygotowanym dla wszystkich podróżnych, po pysznym poczęstunku uczniowie mogli skorzystać z przeróżnych form zabawy i rozrywki.

Za szczególnie miłe wyróżnienie uznaliśmy zaproszenie naszej grupy przez lokalnych dziennikarzy do udzielenia wywiadów, podczas których uczniowie opowiadali
o najciekawszych dla nich tutejszych atrakcjach. To nowe ?medialne? doświadczenie z pewnością zapamiętamy na długo, podobnie jak pierwszą dla większości naszych dzieci podróż kolejką wąskotorową.

Katarzyna Drapała