• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

ERASMUS+ SYCYLIA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie przebywają obecnie we włoskiej szkole partnerskiej Instituto Comprensivo ‘Aristide Gabelli’ w miasteczku Misterbianco– wyjazd finansowany jest w całości z funduszy Erasmus+.

Rodziny goszczące powitały nas wyjątkowo licznie w niedzielny wieczór, wtedy też po raz pierwszy mieliśmy okazję zetknąć się z sycylijską serdecznością i gościnnością, bez wahania więc oddaliśmy pod ich opiekę naszych uczniów.

Pierwszy dzień w szkole upłynął nam na zajęciach integracyjnych, podczas których uczniowie mieli okazję lepiej się poznać i sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce. Kolejne zadania związane były z ekologią, tworzyliśmy m.in. ekologiczne plakaty, komiks, gry edukacyjne i logo, z użyciem aplikacji edukacyjnych.. Tytuł naszego tygodniowego projektu, wybranego spośród polskich i włoskich propozycji, to EcoTechMus+. Jego autorem jest Damian Barabasz z kl. 8a- gratulujemy Damian!

W poniedziałek uczestnicy prezentowali także swoje szkoły, miasteczka i kraje oraz w grupach zwiedzali budynek szkoły. Po oficjalnym przywitaniu przez miejscowych uczniów oraz po  spotkaniu w ratuszu z przedstawicielami miasta, udaliśmy się na zwiedzanie w formie Misterbianco City Game- w międzynarodowych grupach szukaliśmy wskazówek w formie QR kodów, odpowiadając na pytania dotyczące miasteczka- to świetna edukacyjna zabawa.

We wtorek realizowaliśmy program kulturowy podczas całodniowej wycieczki na wulkan Etna oraz do do miejscowości Zafferana i Acireale. Podziwialiśmy także niesamowity zamek zbudowany z zastygłej lawy, czyli z bazaltu.

Nasi uczniowie świetnie radzą sobie podczas zajęć oraz w kontakcie z rówieśnikami, obserwacja ich językowego i kulturowego rozwoju sprawia nam wielką przyjemność i jest dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy. Wspomnienia i doświadczenia zdobyte w ramach Erasmusa, mimo że nie można ich bezpośrednio zmierzyć ani ocenić, z pewnością wykorzystają w swojej dalszej ścieżce edukacyjnej.

 

                                                                                  Katarzyna Drapała- koordynator projektu