• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

ERASMUS+ Pożegnanie z Sycylią

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie wrócili już z włoskiej mobilności do szkoły partnerskiej Instituto Comprensivo ‘Aristide Gabelli’.

W ostatni dzień szkolny wzięliśmy udział w obchodach Dnia Ziemi, podczas którego prezentowaliśmy nasze prace online, czyli rezultaty ekologicznych działań w grupach : logo, plakaty, prezentacje o parkach narodowych, gry ekologiczne i komiksy.

Nasz włoski partner zorganizował także podsumowanie projektu dla uczniów i rodzin goszczących- rodziny zaprosiły nas na wspólny poczęstunek oraz zapoznały się z efektami działań uczniów, zaś my podziękowaliśmy wszystkim za możliwość zapoznania się z sycylijską kulturą. Wieczorem gospodarze zorganizowali dla nas kolejne przyjęcie, gdzie zarówno rodzice, nauczyciele i uczniowie, mieli możliwość podzielić się wrażeniami z całego pobytu- Włosi to niezwykle gościnny i żywiołowy naród.

W sobotę udaliśmy się na ostatnią wspólną wycieczkę edukacyjną do miasta Syrakuz,  gdzie zwiedziliśmy dzielnicę Ortygię oraz park archeologiczny Neapolis, w którym główną atrakcją jest pochodzący z V w.p.n.e. teatr grecki oraz amfiteatr romański, z III w.n.e.  Następnie udaliśmy się na największą w Europie plantację papirusu, gdzie zapoznaliśmy się z procesem powstania papieru. Pobyt na Sycylii zakończyliśmy spacerem ulicami pięknej Katanii.

Erasmus+ po raz kolejny umożliwił uczniom zdobycie niesamowitych doświadczeń i cennych życiowych umiejętności. Dlatego też zamierzamy kontynuować nasz kilkuletni Plan Erasmusa, by umożliwić udział w projekcie kolejnym uczniom sieniawskiej szkoły.

Podsumowanie prac uczniów w projekcie EcoTechMus+ znajduje się pod poniższym linkiem  >>>

 

Katarzyna Drapała