• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

ERASMUS+ HISZPANIA

 

 

 

 

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie przebywają obecnie w szkole partnerskiej Mare De Deu del Portal w miasteczku Batea- wyjazd finansowany jest w całości z funduszy Erasmus+.

Pobyt rozpoczęliśmy od wspólnego zwiedzania budynku szkoły, miasteczka oraz od spotkania w miejscowym ratuszu z przedstawicielami miasta, nauczyliśmy się także tradycyjnego tańca la Jota. Kolejnego dnia wybraliśmy się do nadmorskiego miasta Tarragona, gdzie uczniowie w grupach, przy pomocy aplikacji, poznawali zabytki miasta. Zajęcia pozaszkolne uwzględniały także wizytę w lokalnej winiarni, gdzie poznaliśmy proces produkcji tutejszego wina.

W miejscowej szkole w tych dniach, odbywają się coroczne zajęcia w ramach obchodów Cultural Days– tegoroczny temat to Disney– uczniowie pracują podzieleni na grupy, biorąc udział w różnych aktywnościach, nauczyli się m.in. stepowania. Wspólne zajęcia pozwalają uczniom rozwinąć umiejętności językowe i społeczne oraz poznać kulturę Hiszpanii, zaś opiekunom stwarzają możliwość poznania tutejszych metod pracy dydaktycznej i organizacji pracy szkoły.

Nasza grupa liczy 16 uczniów, wszyscy nocują u miejscowych rodzin goszczących- dziękujemy za opiekę i troskę gospodarzy,  każdy z nich, w miarę swoich możliwości, zapewnił dzieciom jak najlepsze warunki.

Przed nami ciąg dalszy dni kulturowych w szkole oraz zwiedzanie Barcelony. Do zobaczenia w Sieniawie!

 

Katarzyna Drapała- koordynator projektu