• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Erasmus+ Carla i Diana wracają do Hiszpanii

Minęło juz 5 tygodni, podczas których uczennice ze  szkoły partnerskiej   IE Mare de Deu del Portal, z miasteczka Batea, realizowały program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki. Cel przyjazdu Carli i Diany do Sieniawy został w pełni zrealizowany- dziewczynki poznały zasady panujące w  polskiej szkole oraz naszą kulturę, rozwijając zarazem umiejętności językowe. Rodzina goszcząca zadbała także o program kulturowy, uatrakcyjniając czas wolny licznymi wycieczkami (m.in. do Sandomierza, Przemyśla, Leżajska czy Jarosławia) oraz ucząc gości przygotowywania polskich potraw. W ramach wymiany przepisów kulinarnych, Carla i Diana również przygotowywały dla domowników smakołyki z kuchni hiszpańskiej.
Zajęcia szkolne, w których brały udział dziewczynki, nie ograniczały się tylko do lekcji w pracowniach, gdyż realizując program nauczania organizujemy także wiele dodatkowych aktywności, w których na co dzień biorą udział uczniowie naszej szkoły. Zatem, wpólnie z rówieśnikami, Carla i Diana m.in. wzięły udział w wyjeździe na kręgle, uczyły się tańczyć poloneza w sieniawskim pałacu i pomagały w tworzeniu pięknych palm wielkanocnych na charytatywny kiermasz.
Wszystko co dobre szybko szybko się kończy, dlatego zabieramy Carlę i Dianę do Hiszpanii, gdzie nasi uczniowie spędzą z nimi kolejny wspólny tydzień.
Jakie wspomnienia uczennice zabierają ze sobą do domu ? Przede wszystkim polską gościnność i życzliwość, piękne atrakcje oraz czas spędzony wspólnie ze swoimi gospodarzami i rówieśnikami : ‘Atmosferę miejsca tworzą ludzie’- to najcenniejsze dla nas zdanie, w którym dziewczynki podsumowały swoją wizytę w Sieniawie.

 

Katarzyna Drapała- koordynator projektu