• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

Dnia 19 października 2022 r. w sali widowiskowej centrum kultury odbyły się obchody Dnia Języków Obcych, zorganizowane przez panie Annę Hałoń, Barbarę Frączek oraz Reginę Krzemińską ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie.
W programie były krótkie scenki oraz piosenki m.in. po: angielsku, niemiecku, portugalsku, chińsku a nawet w języku migowym. Można było też poznać historię królowej Elżbiety dzięki pokazanym prezentacjom. W języku niemieckim przedstawiona była scenka poszukiwania przyjaciela. A migająco zaśpiewana została piosenka We are the world. W ciekawej formie wystąpili uczniowie z Rudki, którzy przygotowali informację o daniach z różnych krajów, a następnie poczęstowali publiczność przygotowanymi przez siebie smakołykami. Było więc różnorodnie językowo, wesoło i smakowicie.
W obchodach Dnia Języków Obcych wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Czerwonej Woli, Rudki, Wylewy i Sieniawy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Sieniawie.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział i zaangażowanie w przygotowanie każdego występu. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom i widzom Dzień Języków występy się podobały, a występujących ucieszyły drobne upominki przekazane przez panią dyrektor Jadwigę Majcher.