• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole 

 Uczniowie i ich rodzice otrzymają dostęp na szkolnej stronie do różnych poradników, instrukcji i ciekawych filmów, a w przypadku najmłodszych kreskówek zwiazanych z tą tematyką.  

Plik i folder - odkrywcy Internetu
Flimy dla kl. IV- VI
1) Pierwszy odcinek serii przygód wirtualnych bohaterów Plika i Foldera. Odkrywcy tajemnic Internetu nagle lądują w realnym świecie rodzeństwa Oli i Filipa. Ostrzegają przed zagrożeniami płynącymi z sieci, ale również pokazują pozytywne aspekty umiejętnego korzystania z Internetu.
Plik i Folder – Odkrywcy Internetu (odc. 1)
2) Plik i Folder – Odkrywcy Internetu (odc. 2)
 
WIĘCEJ FILMÓW
Dla kl. VII -VIIII
Film o uzależnieniu od gier komputerowych
(Na początku pojawia sie rekalma. Nalezy kliknąć przycisk „Pomiń reklamę”): https://www.youtube.com/watchv=ggfrK0X_xjk&feature=emb_logo
 
Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy. Poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania.
Kreskówki dla najmłodszych:
1) Internet zawsze pamięta twoje błędy z przeszłości:
2) Bal maskowy: Uwaga na oszustów internetowych!
3) Białe owce: Nie wierz we wszystko, co napisano w Internecie!

WIĘCEJ KRESKÓWEK

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/owce-w-sieci.html

 

7 lutego jak co roku w naszej szkole  obchodziliśmy uroczyście Dzień Bezpiecznego Internetu. Co to jest DBI? Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych W holu szkoły Pan Bogusław Bartuś przygotował gazetkę informującą o sposobach radzenia sobie z hejtem i zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Na każdej lekcji w klasach I – III nauczyciele zabawne kreskówki, które zawierały pouczenia, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Klasy IV – VIII oglądały krótkie filmy na temat uzależnienia od gier komputerowych i hejtu, które później były omawiane.