• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

„DAJ WŁOS!”… I ZAINSPIRUJ INNYCH

 

Uczennica naszej szkoły- DARIA JABŁOŃSKA z klasy IVb, dołączyła do programu „Daj Włos!”, prowadzonego przez fundację Rak’n’Roll, która działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Na jednej z godzin wychowawczych Daria pokazała nam zdjęcia z przebiegu z jej wizyty w salonie fryzjerskim w Przeworsku, inspirując swoją postawą kolegów i koleżanki z klasy. Wkrótce okazało się, że także JULIA KITOWSKA z kl. IVb oddała podczas wakacji swoje włosy dla potrzebujących ( poniżej załączamy oficjalne podziękowania dla obu dziewczynek). A może w naszej szkole jest więcej takich osób? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się swoim doświadczeniem, być może dzięki Wam kolejni uczniowie dołączą do tej akcji.

Na stronie internetowej www.raknroll.pl/daj-wlos/ można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące programu, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz listę salonów fryzjerskich, które pomogą ściąć włosy.

„W programie może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.”

W związku z tym, że peruki z naturalnych włosów nie są refundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka, z Waszych włosów powstają peruki, które zostają bezpłatnie przekazane kobietom w trakcie chemioterapii. Dzięki nim osoby chore mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Dziękujemy Darii i Julii za ich wspaniały gest oraz za podzielenie się z nami tym niesamowitym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że uda im się zainspirować kolejnych uczestników programu.

 

Katarzyna Drapała