• Adres: ul.Rynek 4, 37-530 Sieniawa

  • Tel.: 16 622 71 21

  • E-mail: spsieniawa@poczta.onet.pl

Wydarzenia

Czas Oczekiwania

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy Ia oraz chór szkolny Jasełka, które zostały wystawione dnia 21grudnia 2017 r. w budynku Sokoła w Sieniawie.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja z Dzieciątkiem, Trzej Królowie, pasterze, górale i aniołowie.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a mali uczniowie swym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Dziecięcy śpiew pastorałek i piosenek świątecznych, taniec przy góralskiej kolędzie uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy i śpiewacy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu został odczytany fragment Ewangelii wg św. Łukasza mówiący o narodzinach Jezusa, następnie w przedstawieniu dla klas O-III głos zabrał  proboszcz naszej parafii ks. Jan Grzywacz, zaś dla klas IV-VII ks. Mariusz Mul  życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Następnie dyrektor szkoły p. Krzysztof Kolasa, podziękował uczniom i opiekunom s. Monice Sołowiej i Elżbiecie Majcher za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Na koniec odbyło się wspólne kolędowanie, aby bardziej podkreślić ten wyjątkowy czas nawiązując do tekstu piosenki ,,Pierwsza gwiazdka?:

? Szczęśliwych tylko dni
Życzymy dzisiaj wam
Niech miłość mieszka w nas
Rozgrzewa serca nam
Na niebie tyle gwiazd
Gdy lecą powiedz mi
Że pragniesz tak jak ja
By świat w pokoju żył?.

  Opracowała: Elżbieta Majcher

Zobacz galerię zdjęć